
Modern Rustic Black Gold And Faux Rattan Bar Cabinet By Homeroots
Bring a natural feel to your living space with this versatile Modern Rustic Black Gold and Faux Rattan Bar Cabinet. Double woven doors conceal spirits and stemware while elegant gold accents and angular raised feet add a modern feel. Wine cubbies, glassware racks, and an adjustable shelf allow for customization providing plenty of space for your bar essentials. Entertain friends and family in style with this two-tone home bar. 38.5" x 28" x 15"
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 28in W x 15in D x 38.5in H |
| Product Material: | Eng Wood,Paper Veneer,Plastic,Aluminum, Iron |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Black and gold finish |
| Product Color: | Black |
| Shape: | Rectangular |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Bulb Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 808230100145 |
| Product SKU: | 401699 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Gold Faux Rattan Bar Cabinet |
| Rustic Black Gold Faux Rattan |
| Faux Rattan Bar Cabinet |
| Black Gold Faux Rattan Bar |
| Gold Faux Rattan Bar |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $358.86
-65%$358.86
$125.60More Images








Modern Rustic Black Gold And Faux Rattan Bar Cabinet By Homeroots
Bring a natural feel to your living space with this versatile Modern Rustic Black Gold and Faux Rattan Bar Cabinet. Double woven doors conceal spirits and stemware while elegant gold accents and angular raised feet add a modern feel. Wine cubbies, glassware racks, and an adjustable shelf allow for customization providing plenty of space for your bar essentials. Entertain friends and family in style with this two-tone home bar. 38.5" x 28" x 15"
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 28in W x 15in D x 38.5in H |
| Product Material: | Eng Wood,Paper Veneer,Plastic,Aluminum, Iron |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Black and gold finish |
| Product Color: | Black |
| Shape: | Rectangular |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Bulb Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 808230100145 |
| Product SKU: | 401699 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Gold Faux Rattan Bar Cabinet |
| Rustic Black Gold Faux Rattan |
| Faux Rattan Bar Cabinet |
| Black Gold Faux Rattan Bar |
| Gold Faux Rattan Bar |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Bring a natural feel to your living space with this versatile Modern Rustic Black Gold and Faux Rattan Bar Cabinet. Double woven doors conceal spirits and stemware while elegant gold accents and angular raised feet add a modern feel. Wine cubbies, glassware racks, and an adjustable shelf allow for customization providing plenty of space for your bar essentials. Entertain friends and family in style with this two-tone home bar. 38.5" x 28" x 15"
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 28in W x 15in D x 38.5in H |
| Product Material: | Eng Wood,Paper Veneer,Plastic,Aluminum, Iron |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Black and gold finish |
| Product Color: | Black |
| Shape: | Rectangular |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Bulb Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 808230100145 |
| Product SKU: | 401699 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Gold Faux Rattan Bar Cabinet |
| Rustic Black Gold Faux Rattan |
| Faux Rattan Bar Cabinet |
| Black Gold Faux Rattan Bar |
| Gold Faux Rattan Bar |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























