
Modern Retro Black and Walnut Finish Coffee Table By Homeroots
In this Coffee Table, mid-century modern and retro styling combine. A smooth black table top is accented by oak wood legs with a rich, walnut wood grain. Two inner cubbies provides double the amount of storage space. Place this coffee table in the center of the living room for standard use, or place it under your TV where it can double as a TV stand!
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 40.75in W x 17.75in D x 18.75in H |
| Product Material: | Mdf |
| Product Color: | Black |
| Finish: | Black Painted MDF Table top, Walnut Oak Wood Legs |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 372974 |
| Product UPC: | 4512839454092 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Black Walnut Finish Coffee Table |
| Walnut Finish Coffee Table |
| Retro Black Walnut Finish Coffee |
| Modern Retro Black Walnut Finish |
| Black Walnut Finish Coffee |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $150.00
-65%$150.00
$52.50More Images



Modern Retro Black and Walnut Finish Coffee Table By Homeroots
In this Coffee Table, mid-century modern and retro styling combine. A smooth black table top is accented by oak wood legs with a rich, walnut wood grain. Two inner cubbies provides double the amount of storage space. Place this coffee table in the center of the living room for standard use, or place it under your TV where it can double as a TV stand!
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 40.75in W x 17.75in D x 18.75in H |
| Product Material: | Mdf |
| Product Color: | Black |
| Finish: | Black Painted MDF Table top, Walnut Oak Wood Legs |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 372974 |
| Product UPC: | 4512839454092 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Black Walnut Finish Coffee Table |
| Walnut Finish Coffee Table |
| Retro Black Walnut Finish Coffee |
| Modern Retro Black Walnut Finish |
| Black Walnut Finish Coffee |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
In this Coffee Table, mid-century modern and retro styling combine. A smooth black table top is accented by oak wood legs with a rich, walnut wood grain. Two inner cubbies provides double the amount of storage space. Place this coffee table in the center of the living room for standard use, or place it under your TV where it can double as a TV stand!
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 40.75in W x 17.75in D x 18.75in H |
| Product Material: | Mdf |
| Product Color: | Black |
| Finish: | Black Painted MDF Table top, Walnut Oak Wood Legs |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 372974 |
| Product UPC: | 4512839454092 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Black Walnut Finish Coffee Table |
| Walnut Finish Coffee Table |
| Retro Black Walnut Finish Coffee |
| Modern Retro Black Walnut Finish |
| Black Walnut Finish Coffee |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























