
Modern Natural and Black Narrow Table Desk By Homeroots
This Mod Natural and Black Narrow Table Desk has a great minimalist design. This versatile piece can not only be used as a computer or writing desk, but also as a console table in hallway, kitchen, bedroom or entrance foyer. Ergonomically designed, this modern desk has a gorgeous and simple natural wood finish base and a thick black tabletop surface. 31" x 35" x 18"
Specifications
| Product Category: | Desks |
| Desk Type: | Executive desk |
| Product Dimensions: | 31.3 H x 35.43 W x 17.72 D |
| Product Color: | Black |
| Product Material: | Wood, Manufactured |
| Base Material: | Manufactured Wood |
| Shape: | Rectangular Desk |
| Product Finish: | Matte |
| Product Style: | Modern |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 389024 |
| Product UPC: | 4512822868851 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Natural Black Narrow Table Desk |
| Narrow Table Desk |
| Black Narrow Table Desk |
| Modern Natural Black Narrow Table |
| Natural Black Narrow Table |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images









Modern Natural and Black Narrow Table Desk By Homeroots
This Mod Natural and Black Narrow Table Desk has a great minimalist design. This versatile piece can not only be used as a computer or writing desk, but also as a console table in hallway, kitchen, bedroom or entrance foyer. Ergonomically designed, this modern desk has a gorgeous and simple natural wood finish base and a thick black tabletop surface. 31" x 35" x 18"
Specifications
| Product Category: | Desks |
| Desk Type: | Executive desk |
| Product Dimensions: | 31.3 H x 35.43 W x 17.72 D |
| Product Color: | Black |
| Product Material: | Wood, Manufactured |
| Base Material: | Manufactured Wood |
| Shape: | Rectangular Desk |
| Product Finish: | Matte |
| Product Style: | Modern |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 389024 |
| Product UPC: | 4512822868851 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Natural Black Narrow Table Desk |
| Narrow Table Desk |
| Black Narrow Table Desk |
| Modern Natural Black Narrow Table |
| Natural Black Narrow Table |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This Mod Natural and Black Narrow Table Desk has a great minimalist design. This versatile piece can not only be used as a computer or writing desk, but also as a console table in hallway, kitchen, bedroom or entrance foyer. Ergonomically designed, this modern desk has a gorgeous and simple natural wood finish base and a thick black tabletop surface. 31" x 35" x 18"
Specifications
| Product Category: | Desks |
| Desk Type: | Executive desk |
| Product Dimensions: | 31.3 H x 35.43 W x 17.72 D |
| Product Color: | Black |
| Product Material: | Wood, Manufactured |
| Base Material: | Manufactured Wood |
| Shape: | Rectangular Desk |
| Product Finish: | Matte |
| Product Style: | Modern |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 389024 |
| Product UPC: | 4512822868851 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Natural Black Narrow Table Desk |
| Narrow Table Desk |
| Black Narrow Table Desk |
| Modern Natural Black Narrow Table |
| Natural Black Narrow Table |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























