
Modern Mirrored Console Table and Mirror Set By Homeroots
Bring some fabulous shine to your space with this Modern Mirrored Console Table and Mirror Set. The beveled mirror console table is just what your living room, hallway or entrance foyer needs. Add the mirror above it and this fabulous duo will bring style and smiles to your space. The rectangular table and rectangular mirror will look great in any modern or contemporary setting and especially striking against warm or deep wall colors.
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 44in W x 14in D x 30.8in H |
| Base Material: | Glass |
| Top Material: | Mirrored |
| Product Color: | Clear |
| Top Color: | Clear |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 396833 |
| Product UPC: | 808230069756 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $1,130.69
-65%$1,130.69
$395.74More Images







Modern Mirrored Console Table and Mirror Set By Homeroots
Bring some fabulous shine to your space with this Modern Mirrored Console Table and Mirror Set. The beveled mirror console table is just what your living room, hallway or entrance foyer needs. Add the mirror above it and this fabulous duo will bring style and smiles to your space. The rectangular table and rectangular mirror will look great in any modern or contemporary setting and especially striking against warm or deep wall colors.
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 44in W x 14in D x 30.8in H |
| Base Material: | Glass |
| Top Material: | Mirrored |
| Product Color: | Clear |
| Top Color: | Clear |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 396833 |
| Product UPC: | 808230069756 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Bring some fabulous shine to your space with this Modern Mirrored Console Table and Mirror Set. The beveled mirror console table is just what your living room, hallway or entrance foyer needs. Add the mirror above it and this fabulous duo will bring style and smiles to your space. The rectangular table and rectangular mirror will look great in any modern or contemporary setting and especially striking against warm or deep wall colors.
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 44in W x 14in D x 30.8in H |
| Base Material: | Glass |
| Top Material: | Mirrored |
| Product Color: | Clear |
| Top Color: | Clear |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 396833 |
| Product UPC: | 808230069756 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























