
Modern Light Wash Gray Desk By Homeroots
Stylish and super practical, the Modern Light Wash Gray Desk is the perfect choice for living room, bedroom, child's room or anywhere you need a working office space. It features a large 31" desktop that will accommodate your laptop or PC Monitor and a sturdy base. Made of premium-quality particle board with an updated light gray natural finish. 29" H x 31" W x 19" D
Specifications
| Product Category: | Desks |
| Desk Type: | Computer desk |
| Product Dimensions: | 29.3 H x 31.5 W x 18.5 D |
| Product Color: | Light Gray |
| Product Material: | Particle Board |
| Base Material: | Manufactured Wood |
| Shape: | Rectangular Desk |
| Product Style: | Modern & Contemporany |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 403820 |
| Product UPC: | 808230121041 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Modern Light Wash Gray Desk |
| Light Wash Gray Desk |
| Wash Gray Desk |
| Modern Light Wash Gray |
| Modern Light Wash |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $68.43
-65%$68.43
$23.95More Images





Modern Light Wash Gray Desk By Homeroots
Stylish and super practical, the Modern Light Wash Gray Desk is the perfect choice for living room, bedroom, child's room or anywhere you need a working office space. It features a large 31" desktop that will accommodate your laptop or PC Monitor and a sturdy base. Made of premium-quality particle board with an updated light gray natural finish. 29" H x 31" W x 19" D
Specifications
| Product Category: | Desks |
| Desk Type: | Computer desk |
| Product Dimensions: | 29.3 H x 31.5 W x 18.5 D |
| Product Color: | Light Gray |
| Product Material: | Particle Board |
| Base Material: | Manufactured Wood |
| Shape: | Rectangular Desk |
| Product Style: | Modern & Contemporany |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 403820 |
| Product UPC: | 808230121041 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Modern Light Wash Gray Desk |
| Light Wash Gray Desk |
| Wash Gray Desk |
| Modern Light Wash Gray |
| Modern Light Wash |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Stylish and super practical, the Modern Light Wash Gray Desk is the perfect choice for living room, bedroom, child's room or anywhere you need a working office space. It features a large 31" desktop that will accommodate your laptop or PC Monitor and a sturdy base. Made of premium-quality particle board with an updated light gray natural finish. 29" H x 31" W x 19" D
Specifications
| Product Category: | Desks |
| Desk Type: | Computer desk |
| Product Dimensions: | 29.3 H x 31.5 W x 18.5 D |
| Product Color: | Light Gray |
| Product Material: | Particle Board |
| Base Material: | Manufactured Wood |
| Shape: | Rectangular Desk |
| Product Style: | Modern & Contemporany |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 403820 |
| Product UPC: | 808230121041 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Modern Light Wash Gray Desk |
| Light Wash Gray Desk |
| Wash Gray Desk |
| Modern Light Wash Gray |
| Modern Light Wash |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























