
Modern Gray Wash Nightstand With Two Drawers By Homeroots
Delicate in style the Modern Gray Wash Nightstand with Two Drawers sets forth to enhance the vision and charm of your bedroom appeal. Adorned in an all gray wash veneer finish, the revolutionary stand features two ample-sized drawers covered in wood streaks that exhibits a mystifying appearance. Stainless steel bar handles adds contrast to the entire unit, while the splayed tapered legs lends stability and durability. Pair this dainty structure to perfectly complement your mid-century decor. 18" x 24" x 16"
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 18 H x 24 W x 16 D |
| Product Material: | Veneer, Stainless Steel, Solid Wood |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | Grey Wash |
| Drawers Included: | Yes |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 473010 |
| Product UPC: | 606114586807 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Modern Gray Wash Nightstand Drawers |
| Gray Wash Nightstand Drawers |
| Modern Gray Wash Nightstand |
| Wash Nightstand Drawers |
| Gray Wash Nightstand |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $372.73
-65%$372.73
$130.46More Images





Modern Gray Wash Nightstand With Two Drawers By Homeroots
Delicate in style the Modern Gray Wash Nightstand with Two Drawers sets forth to enhance the vision and charm of your bedroom appeal. Adorned in an all gray wash veneer finish, the revolutionary stand features two ample-sized drawers covered in wood streaks that exhibits a mystifying appearance. Stainless steel bar handles adds contrast to the entire unit, while the splayed tapered legs lends stability and durability. Pair this dainty structure to perfectly complement your mid-century decor. 18" x 24" x 16"
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 18 H x 24 W x 16 D |
| Product Material: | Veneer, Stainless Steel, Solid Wood |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | Grey Wash |
| Drawers Included: | Yes |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 473010 |
| Product UPC: | 606114586807 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Modern Gray Wash Nightstand Drawers |
| Gray Wash Nightstand Drawers |
| Modern Gray Wash Nightstand |
| Wash Nightstand Drawers |
| Gray Wash Nightstand |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Delicate in style the Modern Gray Wash Nightstand with Two Drawers sets forth to enhance the vision and charm of your bedroom appeal. Adorned in an all gray wash veneer finish, the revolutionary stand features two ample-sized drawers covered in wood streaks that exhibits a mystifying appearance. Stainless steel bar handles adds contrast to the entire unit, while the splayed tapered legs lends stability and durability. Pair this dainty structure to perfectly complement your mid-century decor. 18" x 24" x 16"
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 18 H x 24 W x 16 D |
| Product Material: | Veneer, Stainless Steel, Solid Wood |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | Grey Wash |
| Drawers Included: | Yes |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 473010 |
| Product UPC: | 606114586807 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Modern Gray Wash Nightstand Drawers |
| Gray Wash Nightstand Drawers |
| Modern Gray Wash Nightstand |
| Wash Nightstand Drawers |
| Gray Wash Nightstand |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























