
Modern Gray Glossy Wall Mirror By Homeroots
Set your room apart and give it a contemporary flair with this Modern Gray Glossy Wall Mirror. Made in Italy, this mirror with two flanking sides of gorgeous glossy grey elm MDF gives the rectangular mirror a reason for coming alive. A great accent to wake up to each day, this mirror will have you looking your best. 41" x 39" x 1"
Specifications
| Product Dimensions: | 41" H x 39" W x 1" D |
| Product Color: | Gray |
| Product Finish: | Grey |
| Product Material: | MDF |
| Product Style: | Industrial |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 282680 |
| Product UPC: | 4512839652337 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $481.28
-65%$481.28
$168.45More Images




Modern Gray Glossy Wall Mirror By Homeroots
Set your room apart and give it a contemporary flair with this Modern Gray Glossy Wall Mirror. Made in Italy, this mirror with two flanking sides of gorgeous glossy grey elm MDF gives the rectangular mirror a reason for coming alive. A great accent to wake up to each day, this mirror will have you looking your best. 41" x 39" x 1"
Specifications
| Product Dimensions: | 41" H x 39" W x 1" D |
| Product Color: | Gray |
| Product Finish: | Grey |
| Product Material: | MDF |
| Product Style: | Industrial |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 282680 |
| Product UPC: | 4512839652337 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Set your room apart and give it a contemporary flair with this Modern Gray Glossy Wall Mirror. Made in Italy, this mirror with two flanking sides of gorgeous glossy grey elm MDF gives the rectangular mirror a reason for coming alive. A great accent to wake up to each day, this mirror will have you looking your best. 41" x 39" x 1"
Specifications
| Product Dimensions: | 41" H x 39" W x 1" D |
| Product Color: | Gray |
| Product Finish: | Grey |
| Product Material: | MDF |
| Product Style: | Industrial |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 282680 |
| Product UPC: | 4512839652337 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























