
Modern Glass & Stainless Steel Dining Table By Homeroots
15mm Clear Tempered Glass Top; Rectangular; Brushed Stainless Steel Base; Some Assembly Required; - Steel, Glass
Specifications
| Product Category: | Dining Sets |
| Product Dimensions: | 79in W x 39in D x 30in H |
| Product Material: | Steel |
| Finish: | Glass |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 689805032210 |
| Product SKU: | 283368 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Glass Stainless Steel Dining Table |
| Modern Glass Stainless Steel Dining |
| Glass Stainless Steel Dining |
| Stainless Steel Dining Table |
| Modern Glass Stainless Steel |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images




Modern Glass & Stainless Steel Dining Table By Homeroots
15mm Clear Tempered Glass Top; Rectangular; Brushed Stainless Steel Base; Some Assembly Required; - Steel, Glass
Specifications
| Product Category: | Dining Sets |
| Product Dimensions: | 79in W x 39in D x 30in H |
| Product Material: | Steel |
| Finish: | Glass |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 689805032210 |
| Product SKU: | 283368 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Glass Stainless Steel Dining Table |
| Modern Glass Stainless Steel Dining |
| Glass Stainless Steel Dining |
| Stainless Steel Dining Table |
| Modern Glass Stainless Steel |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
15mm Clear Tempered Glass Top; Rectangular; Brushed Stainless Steel Base; Some Assembly Required; - Steel, Glass
Specifications
| Product Category: | Dining Sets |
| Product Dimensions: | 79in W x 39in D x 30in H |
| Product Material: | Steel |
| Finish: | Glass |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 689805032210 |
| Product SKU: | 283368 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Glass Stainless Steel Dining Table |
| Modern Glass Stainless Steel Dining |
| Glass Stainless Steel Dining |
| Stainless Steel Dining Table |
| Modern Glass Stainless Steel |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























