
Modern Geo Black And Walnut Five Piece Bar Set By Homeroots
Create a lively modern entertaining space for your home, with this Modern Geo Black and Walnut Five Piece Bar Set. The open geometric design and striking color combination of black and walnut brown will work great in your kitchen, dining room, or lounge area. Crafted of MDF wood, metal, and faux leather this table and backless stool set is built to last. The scratch-resistant dining set, including the environment-friendly faux-leather cushions, offer superb comfort and durability. This bar table and stool set will be an impressive modern touch to your space. 34” X 41” X 22”
Specifications
| Product Category: | Bar Stools & Table |
| Product Dimensions: | 41in W x 22in D x 34in H |
| Product Material: | Metal Powder-Coated / Faux-Leather / Mdf Wood |
| Finish: | Powder-Coated |
| Product Color: | Frame: Matte Black, Top: Walnut, Upholstery: Black |
| Number of Chairs Included: | 4 |
| Number of Items Included: | 5 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 808230090385 |
| Product SKU: | 400723 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Black Walnut Piece Bar Set |
| Geo Black Walnut Piece Bar |
| Walnut Piece Bar Set |
| Modern Geo Black Walnut Piece |
| Black Walnut Piece Bar |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $910.88
-65%$910.88
$318.81More Images











Modern Geo Black And Walnut Five Piece Bar Set By Homeroots
Create a lively modern entertaining space for your home, with this Modern Geo Black and Walnut Five Piece Bar Set. The open geometric design and striking color combination of black and walnut brown will work great in your kitchen, dining room, or lounge area. Crafted of MDF wood, metal, and faux leather this table and backless stool set is built to last. The scratch-resistant dining set, including the environment-friendly faux-leather cushions, offer superb comfort and durability. This bar table and stool set will be an impressive modern touch to your space. 34” X 41” X 22”
Specifications
| Product Category: | Bar Stools & Table |
| Product Dimensions: | 41in W x 22in D x 34in H |
| Product Material: | Metal Powder-Coated / Faux-Leather / Mdf Wood |
| Finish: | Powder-Coated |
| Product Color: | Frame: Matte Black, Top: Walnut, Upholstery: Black |
| Number of Chairs Included: | 4 |
| Number of Items Included: | 5 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 808230090385 |
| Product SKU: | 400723 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Black Walnut Piece Bar Set |
| Geo Black Walnut Piece Bar |
| Walnut Piece Bar Set |
| Modern Geo Black Walnut Piece |
| Black Walnut Piece Bar |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Create a lively modern entertaining space for your home, with this Modern Geo Black and Walnut Five Piece Bar Set. The open geometric design and striking color combination of black and walnut brown will work great in your kitchen, dining room, or lounge area. Crafted of MDF wood, metal, and faux leather this table and backless stool set is built to last. The scratch-resistant dining set, including the environment-friendly faux-leather cushions, offer superb comfort and durability. This bar table and stool set will be an impressive modern touch to your space. 34” X 41” X 22”
Specifications
| Product Category: | Bar Stools & Table |
| Product Dimensions: | 41in W x 22in D x 34in H |
| Product Material: | Metal Powder-Coated / Faux-Leather / Mdf Wood |
| Finish: | Powder-Coated |
| Product Color: | Frame: Matte Black, Top: Walnut, Upholstery: Black |
| Number of Chairs Included: | 4 |
| Number of Items Included: | 5 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 808230090385 |
| Product SKU: | 400723 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Black Walnut Piece Bar Set |
| Geo Black Walnut Piece Bar |
| Walnut Piece Bar Set |
| Modern Geo Black Walnut Piece |
| Black Walnut Piece Bar |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























