
Modern Farmhouse White Medium Accent Cabinet With Baskets By Homeroots
For an updated and casual looking cabinet, we recommend the Modern Farmhouse White Medium Accent Cabinet with Baskets. This high quality storage and display unit has two pull out drawers with black accents and four shelves with removeable woven baskets that provide ample storage space. The rattan baskets are deep and can be used in the cabinet or placed elsewhere. 33.46" x 35.43" x 19.69".
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 35.43in W x 19.69in D x 33.46in H |
| Product Material: | Wood |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Painted |
| Product Color: | White |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822835907 |
| Product SKU: | 388218 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| White Medium Accent Cabinet Baskets |
| Farmhouse White Medium Accent Cabinet |
| Medium Accent Cabinet Baskets |
| Accent Cabinet Baskets |
| White Medium Accent Cabinet |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $876.14
-65%$876.14
$306.65More Images





Modern Farmhouse White Medium Accent Cabinet With Baskets By Homeroots
For an updated and casual looking cabinet, we recommend the Modern Farmhouse White Medium Accent Cabinet with Baskets. This high quality storage and display unit has two pull out drawers with black accents and four shelves with removeable woven baskets that provide ample storage space. The rattan baskets are deep and can be used in the cabinet or placed elsewhere. 33.46" x 35.43" x 19.69".
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 35.43in W x 19.69in D x 33.46in H |
| Product Material: | Wood |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Painted |
| Product Color: | White |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822835907 |
| Product SKU: | 388218 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| White Medium Accent Cabinet Baskets |
| Farmhouse White Medium Accent Cabinet |
| Medium Accent Cabinet Baskets |
| Accent Cabinet Baskets |
| White Medium Accent Cabinet |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
For an updated and casual looking cabinet, we recommend the Modern Farmhouse White Medium Accent Cabinet with Baskets. This high quality storage and display unit has two pull out drawers with black accents and four shelves with removeable woven baskets that provide ample storage space. The rattan baskets are deep and can be used in the cabinet or placed elsewhere. 33.46" x 35.43" x 19.69".
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 35.43in W x 19.69in D x 33.46in H |
| Product Material: | Wood |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Painted |
| Product Color: | White |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822835907 |
| Product SKU: | 388218 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| White Medium Accent Cabinet Baskets |
| Farmhouse White Medium Accent Cabinet |
| Medium Accent Cabinet Baskets |
| Accent Cabinet Baskets |
| White Medium Accent Cabinet |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























