
Modern Farmhouse Solid Wood Scroll End Table By Homeroots
this modern farmhouse solid wood scroll end table adds nature-inspired charm to your living room or master suite. crafted from solid wood in a natural and distressed finish, this table also has a bottom shelf for extra storage or display. uniquely designed with scrolled curvy legs and a square butcher block style top, this end or side table brings tons of charm and casual good vibes. 24"" h x 18"" w x 18"" d
Specifications
| Product Category: | End Tables |
| Product Dimensions: | 18in W x 18in D x 24in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Brown |
| Finish: | Antiqued |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Square |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 387803 |
| Product UPC: | 4512822847887 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Wood Scroll End Table |
| Modern Farmhouse Solid Wood Scroll |
| Solid Wood Scroll End Table |
| Farmhouse Solid Wood Scroll End |
| Farmhouse Solid Wood Scroll |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $219.00
-65%$219.00
$76.65Modern Farmhouse Solid Wood Scroll End Table By Homeroots
this modern farmhouse solid wood scroll end table adds nature-inspired charm to your living room or master suite. crafted from solid wood in a natural and distressed finish, this table also has a bottom shelf for extra storage or display. uniquely designed with scrolled curvy legs and a square butcher block style top, this end or side table brings tons of charm and casual good vibes. 24"" h x 18"" w x 18"" d
Specifications
| Product Category: | End Tables |
| Product Dimensions: | 18in W x 18in D x 24in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Brown |
| Finish: | Antiqued |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Square |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 387803 |
| Product UPC: | 4512822847887 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Wood Scroll End Table |
| Modern Farmhouse Solid Wood Scroll |
| Solid Wood Scroll End Table |
| Farmhouse Solid Wood Scroll End |
| Farmhouse Solid Wood Scroll |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
this modern farmhouse solid wood scroll end table adds nature-inspired charm to your living room or master suite. crafted from solid wood in a natural and distressed finish, this table also has a bottom shelf for extra storage or display. uniquely designed with scrolled curvy legs and a square butcher block style top, this end or side table brings tons of charm and casual good vibes. 24"" h x 18"" w x 18"" d
Specifications
| Product Category: | End Tables |
| Product Dimensions: | 18in W x 18in D x 24in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Brown |
| Finish: | Antiqued |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Square |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 387803 |
| Product UPC: | 4512822847887 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Wood Scroll End Table |
| Modern Farmhouse Solid Wood Scroll |
| Solid Wood Scroll End Table |
| Farmhouse Solid Wood Scroll End |
| Farmhouse Solid Wood Scroll |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























