
Modern Farmhouse Narrow Solid Wood End Table By Homeroots
This Modern Farmhouse Narrow Solid Wood End Table is big on design and small on footprint. Made from solid mango wood in a distressed and natural finish, this side table has gorgeous turned wood traditional legs that mix with the updated rustic design aesthetic. Sturdy and well made, this narrow side or end table is great in small spaces. 25"" H x 12"" W x 20.5"" D
Specifications
| Product Category: | End Tables |
| Product Dimensions: | 12in W x 20.5in D x 25in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Brown |
| Finish: | Antiqued |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Rectangular |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 387805 |
| Product UPC: | 4512822847917 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Narrow Solid Wood End Table |
| Modern Farmhouse Narrow Solid Wood |
| Wood End Table |
| Farmhouse Narrow Solid Wood End |
| Solid Wood End Table |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $227.30
-65%$227.30
$79.55Modern Farmhouse Narrow Solid Wood End Table By Homeroots
This Modern Farmhouse Narrow Solid Wood End Table is big on design and small on footprint. Made from solid mango wood in a distressed and natural finish, this side table has gorgeous turned wood traditional legs that mix with the updated rustic design aesthetic. Sturdy and well made, this narrow side or end table is great in small spaces. 25"" H x 12"" W x 20.5"" D
Specifications
| Product Category: | End Tables |
| Product Dimensions: | 12in W x 20.5in D x 25in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Brown |
| Finish: | Antiqued |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Rectangular |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 387805 |
| Product UPC: | 4512822847917 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Narrow Solid Wood End Table |
| Modern Farmhouse Narrow Solid Wood |
| Wood End Table |
| Farmhouse Narrow Solid Wood End |
| Solid Wood End Table |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This Modern Farmhouse Narrow Solid Wood End Table is big on design and small on footprint. Made from solid mango wood in a distressed and natural finish, this side table has gorgeous turned wood traditional legs that mix with the updated rustic design aesthetic. Sturdy and well made, this narrow side or end table is great in small spaces. 25"" H x 12"" W x 20.5"" D
Specifications
| Product Category: | End Tables |
| Product Dimensions: | 12in W x 20.5in D x 25in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Brown |
| Finish: | Antiqued |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Rectangular |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 387805 |
| Product UPC: | 4512822847917 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Narrow Solid Wood End Table |
| Modern Farmhouse Narrow Solid Wood |
| Wood End Table |
| Farmhouse Narrow Solid Wood End |
| Solid Wood End Table |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























