
Modern Farmhouse Literal Tray Table By Homeroots
This sturdy Modern Farmhouse Literal Tray Table brings practicality and industrial style to your living space. Made from solid highly distressed mango wood this tray rests on sturdy black iron in an X design. The tray is removeable and the base folds up for storage when not in use. A great and unique design makes this side tray table a must have. 28"" H x 16"" W x 24"" D
Specifications
| Product Category: | TV Tray Tables |
| Product Dimensions: | 16in W x 24in D x 28in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Metal |
| Product Color: | Black |
| Finish: | Antiqued |
| Folding: | Yes |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 387688 |
| Product UPC: | 4512822846613 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Modern Farmhouse Literal Tray Table |
| Farmhouse Literal Tray Table |
| Modern Farmhouse Literal Tray |
| Farmhouse Literal Tray |
| Literal Tray Table |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Modern Farmhouse Literal Tray Table By Homeroots
This sturdy Modern Farmhouse Literal Tray Table brings practicality and industrial style to your living space. Made from solid highly distressed mango wood this tray rests on sturdy black iron in an X design. The tray is removeable and the base folds up for storage when not in use. A great and unique design makes this side tray table a must have. 28"" H x 16"" W x 24"" D
Specifications
| Product Category: | TV Tray Tables |
| Product Dimensions: | 16in W x 24in D x 28in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Metal |
| Product Color: | Black |
| Finish: | Antiqued |
| Folding: | Yes |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 387688 |
| Product UPC: | 4512822846613 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Modern Farmhouse Literal Tray Table |
| Farmhouse Literal Tray Table |
| Modern Farmhouse Literal Tray |
| Farmhouse Literal Tray |
| Literal Tray Table |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This sturdy Modern Farmhouse Literal Tray Table brings practicality and industrial style to your living space. Made from solid highly distressed mango wood this tray rests on sturdy black iron in an X design. The tray is removeable and the base folds up for storage when not in use. A great and unique design makes this side tray table a must have. 28"" H x 16"" W x 24"" D
Specifications
| Product Category: | TV Tray Tables |
| Product Dimensions: | 16in W x 24in D x 28in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Metal |
| Product Color: | Black |
| Finish: | Antiqued |
| Folding: | Yes |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 387688 |
| Product UPC: | 4512822846613 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Modern Farmhouse Literal Tray Table |
| Farmhouse Literal Tray Table |
| Modern Farmhouse Literal Tray |
| Farmhouse Literal Tray |
| Literal Tray Table |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























