
Modern Farmhouse Console Buffet Cabinet By Homeroots
This Modern Farmhouse Console Buffet Cabinet is designed to be stylish, simple, and functional. This heavily distressed solid mango wood cabinet includes two storage drawers, two slat design shelves, and is on wheels. Vintage look industrial style hardware helps to complete this look. Perfect for as a TV stand in the family room, buffet console in the dining room, or storage in the bedroom or hall, this is a versatile and unique piece of high quality furniture. 24"" H x 17.5"" W x 59"" D
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 17.5in W x 59in D x 24in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Iron |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Black and Brown |
| Finish: | Antiqued |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 387800 |
| Product UPC: | 4512822847849 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Modern Farmhouse Console Buffet Cabinet |
| Farmhouse Console Buffet Cabinet |
| Modern Farmhouse Console Buffet |
| Console Buffet Cabinet |
| Farmhouse Console Buffet |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $979.04
-65%$979.04
$342.66More Images




Modern Farmhouse Console Buffet Cabinet By Homeroots
This Modern Farmhouse Console Buffet Cabinet is designed to be stylish, simple, and functional. This heavily distressed solid mango wood cabinet includes two storage drawers, two slat design shelves, and is on wheels. Vintage look industrial style hardware helps to complete this look. Perfect for as a TV stand in the family room, buffet console in the dining room, or storage in the bedroom or hall, this is a versatile and unique piece of high quality furniture. 24"" H x 17.5"" W x 59"" D
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 17.5in W x 59in D x 24in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Iron |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Black and Brown |
| Finish: | Antiqued |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 387800 |
| Product UPC: | 4512822847849 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Modern Farmhouse Console Buffet Cabinet |
| Farmhouse Console Buffet Cabinet |
| Modern Farmhouse Console Buffet |
| Console Buffet Cabinet |
| Farmhouse Console Buffet |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This Modern Farmhouse Console Buffet Cabinet is designed to be stylish, simple, and functional. This heavily distressed solid mango wood cabinet includes two storage drawers, two slat design shelves, and is on wheels. Vintage look industrial style hardware helps to complete this look. Perfect for as a TV stand in the family room, buffet console in the dining room, or storage in the bedroom or hall, this is a versatile and unique piece of high quality furniture. 24"" H x 17.5"" W x 59"" D
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 17.5in W x 59in D x 24in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Iron |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Black and Brown |
| Finish: | Antiqued |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 387800 |
| Product UPC: | 4512822847849 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Modern Farmhouse Console Buffet Cabinet |
| Farmhouse Console Buffet Cabinet |
| Modern Farmhouse Console Buffet |
| Console Buffet Cabinet |
| Farmhouse Console Buffet |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























