
Modern Farm White Buffet Server By Homeroots
If you are looking for some big storage compartments in a buffet server, then this Modern Farm White Buffet Server is the one for you! It has two large drawers on either side and a smaller drawer in the middle. It also has two large sets of doors with internal shelving and a smaller door with two small storage compartments inside. The buffet server has a smooth white wooden finish with black knobs and hinges that beautifully compliment each other very well. The measurements are 33.46" x 70.87" x 19.69".
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 70.87in W x 19.69in D x 33.46in H |
| Product Material: | Wood |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Painted |
| Product Color: | White |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822835945 |
| Product SKU: | 388222 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Modern Farm White Buffet Server |
| Farm White Buffet Server |
| White Buffet Server |
| Modern Farm White Buffet |
| Farm White Buffet |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $1,706.79
-65%$1,706.79
$597.38More Images








Modern Farm White Buffet Server By Homeroots
If you are looking for some big storage compartments in a buffet server, then this Modern Farm White Buffet Server is the one for you! It has two large drawers on either side and a smaller drawer in the middle. It also has two large sets of doors with internal shelving and a smaller door with two small storage compartments inside. The buffet server has a smooth white wooden finish with black knobs and hinges that beautifully compliment each other very well. The measurements are 33.46" x 70.87" x 19.69".
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 70.87in W x 19.69in D x 33.46in H |
| Product Material: | Wood |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Painted |
| Product Color: | White |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822835945 |
| Product SKU: | 388222 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Modern Farm White Buffet Server |
| Farm White Buffet Server |
| White Buffet Server |
| Modern Farm White Buffet |
| Farm White Buffet |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
If you are looking for some big storage compartments in a buffet server, then this Modern Farm White Buffet Server is the one for you! It has two large drawers on either side and a smaller drawer in the middle. It also has two large sets of doors with internal shelving and a smaller door with two small storage compartments inside. The buffet server has a smooth white wooden finish with black knobs and hinges that beautifully compliment each other very well. The measurements are 33.46" x 70.87" x 19.69".
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 70.87in W x 19.69in D x 33.46in H |
| Product Material: | Wood |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | Painted |
| Product Color: | White |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822835945 |
| Product SKU: | 388222 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Modern Farm White Buffet Server |
| Farm White Buffet Server |
| White Buffet Server |
| Modern Farm White Buffet |
| Farm White Buffet |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























