
Modern Dark Mango Acacia And Brass Nightstand With Two Drawers By Homeroots
Emanating a deluxe and opulent style, the Modern Dark Mango Acacia and Brass Nightstand with Two Drawers displays a sleek and streamlined design. Adorning the drawer fronts is a subtle mitered edge checkerboard pattern whilst the drawer pull handles and spindle legged base displays an antique brass finish. Providing ample storage space, this low-profile bedside table is covered in a lustrous dark mango acacia veneer coat making the piece versatile so it can easily fit into any style like mid-century or even modern farmhouse. 22" x 24" x 18"
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 22 H x 24 W x 18 D |
| Product Material: | Veneer, Wood, Metal |
| Frame Material: | Manufactured Wood |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | Dark mango Acacia, Antique brass |
| Drawers Included: | Yes |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 473022 |
| Product UPC: | 606114586920 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Mango Acacia Brass Nightstand Drawers |
| Acacia Brass Nightstand Drawers |
| Dark Mango Acacia Brass Nightstand |
| Mango Acacia Brass Nightstand |
| Acacia Brass Nightstand |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images





Modern Dark Mango Acacia And Brass Nightstand With Two Drawers By Homeroots
Emanating a deluxe and opulent style, the Modern Dark Mango Acacia and Brass Nightstand with Two Drawers displays a sleek and streamlined design. Adorning the drawer fronts is a subtle mitered edge checkerboard pattern whilst the drawer pull handles and spindle legged base displays an antique brass finish. Providing ample storage space, this low-profile bedside table is covered in a lustrous dark mango acacia veneer coat making the piece versatile so it can easily fit into any style like mid-century or even modern farmhouse. 22" x 24" x 18"
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 22 H x 24 W x 18 D |
| Product Material: | Veneer, Wood, Metal |
| Frame Material: | Manufactured Wood |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | Dark mango Acacia, Antique brass |
| Drawers Included: | Yes |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 473022 |
| Product UPC: | 606114586920 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Mango Acacia Brass Nightstand Drawers |
| Acacia Brass Nightstand Drawers |
| Dark Mango Acacia Brass Nightstand |
| Mango Acacia Brass Nightstand |
| Acacia Brass Nightstand |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Emanating a deluxe and opulent style, the Modern Dark Mango Acacia and Brass Nightstand with Two Drawers displays a sleek and streamlined design. Adorning the drawer fronts is a subtle mitered edge checkerboard pattern whilst the drawer pull handles and spindle legged base displays an antique brass finish. Providing ample storage space, this low-profile bedside table is covered in a lustrous dark mango acacia veneer coat making the piece versatile so it can easily fit into any style like mid-century or even modern farmhouse. 22" x 24" x 18"
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 22 H x 24 W x 18 D |
| Product Material: | Veneer, Wood, Metal |
| Frame Material: | Manufactured Wood |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | Dark mango Acacia, Antique brass |
| Drawers Included: | Yes |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 473022 |
| Product UPC: | 606114586920 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Mango Acacia Brass Nightstand Drawers |
| Acacia Brass Nightstand Drawers |
| Dark Mango Acacia Brass Nightstand |
| Mango Acacia Brass Nightstand |
| Acacia Brass Nightstand |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























