
Modern Cream Fabric Upholstered Chaise Lounge Chair With Solid Wood Frame And Base By Homeroots
Modern Cream Fabric Upholstered Chaise Lounge Chair With Solid Wood Frame And Base By Homeroots
A spectacular chaise lounge chair featuring a cream-toned, fabric-wrapped seat perched atop a wooden base, this makes for an uber-comfortable and visually enticing addition to contemporary spaces.
Specifications
| Product Category: | Accent Chairs |
| Product Dimensions: | 54.3in W x 24.4in D x 33.5in H |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Cream |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380186 |
| Product UPC: | 4512822853949 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Upholstered Chaise Lounge Chair |
| Cream Fabric Upholstered Chaise Lounge |
| Fabric Upholstered Chaise Lounge Chair |
| Upholstered Chaise Lounge Chair Solid |
| Chaise Lounge Chair Solid Wood |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images






Modern Cream Fabric Upholstered Chaise Lounge Chair With Solid Wood Frame And Base By Homeroots
A spectacular chaise lounge chair featuring a cream-toned, fabric-wrapped seat perched atop a wooden base, this makes for an uber-comfortable and visually enticing addition to contemporary spaces.
Specifications
| Product Category: | Accent Chairs |
| Product Dimensions: | 54.3in W x 24.4in D x 33.5in H |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Cream |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380186 |
| Product UPC: | 4512822853949 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Upholstered Chaise Lounge Chair |
| Cream Fabric Upholstered Chaise Lounge |
| Fabric Upholstered Chaise Lounge Chair |
| Upholstered Chaise Lounge Chair Solid |
| Chaise Lounge Chair Solid Wood |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
A spectacular chaise lounge chair featuring a cream-toned, fabric-wrapped seat perched atop a wooden base, this makes for an uber-comfortable and visually enticing addition to contemporary spaces.
Specifications
| Product Category: | Accent Chairs |
| Product Dimensions: | 54.3in W x 24.4in D x 33.5in H |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Cream |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380186 |
| Product UPC: | 4512822853949 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Upholstered Chaise Lounge Chair |
| Cream Fabric Upholstered Chaise Lounge |
| Fabric Upholstered Chaise Lounge Chair |
| Upholstered Chaise Lounge Chair Solid |
| Chaise Lounge Chair Solid Wood |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























