
Modern Copper Tone Coffee Table By Homeroots
Unique design and a modern flair make this Modern Copper Tone Coffee Table a great choice to update and elevate your space. The minimalist design is straightforward and modern in a copper tone plated material that is designed to not only look good but be durable and last as well. The earthy tone brings with it good vibes as a great option for your space. 18" x 54" x 32".
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 54in W x 32in D x 18in H |
| Product Material: | Metal |
| Base Material: | Metal |
| Top Material: | Metal |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Copper |
| Top Color: | Copper |
| Top Shape: | Rectangular |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 400848 |
| Product UPC: | 808230091634 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images

Modern Copper Tone Coffee Table By Homeroots
Unique design and a modern flair make this Modern Copper Tone Coffee Table a great choice to update and elevate your space. The minimalist design is straightforward and modern in a copper tone plated material that is designed to not only look good but be durable and last as well. The earthy tone brings with it good vibes as a great option for your space. 18" x 54" x 32".
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 54in W x 32in D x 18in H |
| Product Material: | Metal |
| Base Material: | Metal |
| Top Material: | Metal |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Copper |
| Top Color: | Copper |
| Top Shape: | Rectangular |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 400848 |
| Product UPC: | 808230091634 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Unique design and a modern flair make this Modern Copper Tone Coffee Table a great choice to update and elevate your space. The minimalist design is straightforward and modern in a copper tone plated material that is designed to not only look good but be durable and last as well. The earthy tone brings with it good vibes as a great option for your space. 18" x 54" x 32".
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 54in W x 32in D x 18in H |
| Product Material: | Metal |
| Base Material: | Metal |
| Top Material: | Metal |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Copper |
| Top Color: | Copper |
| Top Shape: | Rectangular |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 400848 |
| Product UPC: | 808230091634 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























