
Modern Chic Acrylic Bench By Homeroots
Featuring a minimalist design aesthetic, this Modern Chic Acrylic Bench will be a showstopper in your space. Crafted of high quality clear acrylic with its ultra modern and chic styling, this bench will surely up the glam quotient of your room a couple of notches. An ideal functional accent piece for most any room in the house from entranceway, to living room, bar area, or bedroom. 19" x 34" x 16".
Specifications
| Product Category: | Benches |
| Product Dimensions: | 34in W x 16in D x 19in H |
| Product Material: | Plastic |
| Product Color: | Clear |
| Finish: | Clear Acrylic |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 389178 |
| Product UPC: | 4512822870441 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images




Modern Chic Acrylic Bench By Homeroots
Featuring a minimalist design aesthetic, this Modern Chic Acrylic Bench will be a showstopper in your space. Crafted of high quality clear acrylic with its ultra modern and chic styling, this bench will surely up the glam quotient of your room a couple of notches. An ideal functional accent piece for most any room in the house from entranceway, to living room, bar area, or bedroom. 19" x 34" x 16".
Specifications
| Product Category: | Benches |
| Product Dimensions: | 34in W x 16in D x 19in H |
| Product Material: | Plastic |
| Product Color: | Clear |
| Finish: | Clear Acrylic |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 389178 |
| Product UPC: | 4512822870441 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Featuring a minimalist design aesthetic, this Modern Chic Acrylic Bench will be a showstopper in your space. Crafted of high quality clear acrylic with its ultra modern and chic styling, this bench will surely up the glam quotient of your room a couple of notches. An ideal functional accent piece for most any room in the house from entranceway, to living room, bar area, or bedroom. 19" x 34" x 16".
Specifications
| Product Category: | Benches |
| Product Dimensions: | 34in W x 16in D x 19in H |
| Product Material: | Plastic |
| Product Color: | Clear |
| Finish: | Clear Acrylic |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 389178 |
| Product UPC: | 4512822870441 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























