
Modern Brown and Gray Ribbed Square Wall Art By Homeroots
This square wall art features a captivating simple spiral modern and contemporary design that will put a tantalizing visual effect on your entire home setting. It comes in an incaved square design complemented with ribbed finish meant to seamlessly blend with existing decor in your home. This is a part of our wall art collection that is perfectly crafted to aesthetically wow you and your guests for many years to come. 1" x 19" x 19"
Specifications
| Product Dimensions: | 19" H x 1" W x 19" D |
| Product Color: | Brown |
| Product Finish: | Coated |
| Product Material: | Sandstone |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 274775 |
| Product UPC: | 614486178407 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images



Modern Brown and Gray Ribbed Square Wall Art By Homeroots
This square wall art features a captivating simple spiral modern and contemporary design that will put a tantalizing visual effect on your entire home setting. It comes in an incaved square design complemented with ribbed finish meant to seamlessly blend with existing decor in your home. This is a part of our wall art collection that is perfectly crafted to aesthetically wow you and your guests for many years to come. 1" x 19" x 19"
Specifications
| Product Dimensions: | 19" H x 1" W x 19" D |
| Product Color: | Brown |
| Product Finish: | Coated |
| Product Material: | Sandstone |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 274775 |
| Product UPC: | 614486178407 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This square wall art features a captivating simple spiral modern and contemporary design that will put a tantalizing visual effect on your entire home setting. It comes in an incaved square design complemented with ribbed finish meant to seamlessly blend with existing decor in your home. This is a part of our wall art collection that is perfectly crafted to aesthetically wow you and your guests for many years to come. 1" x 19" x 19"
Specifications
| Product Dimensions: | 19" H x 1" W x 19" D |
| Product Color: | Brown |
| Product Finish: | Coated |
| Product Material: | Sandstone |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 274775 |
| Product UPC: | 614486178407 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























