
Modern Bling Mirrored Wall Sconce By Homeroots
This wall sconce features gradating mirrored disks. The larges central disk holds a stainless steel candle holder. From the holder hang crystal chandelier drops. Comes with a glass hurricane cover. Holds up to a 3 pillar candle (not included). On its own or in multiples
Specifications
| Product Dimensions: | 31" H x 10" W x 6" D |
| Product Color: | Mirrored |
| Product Finish: | Mirror |
| Product Material: | Glass |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 384171 |
| Product UPC: | 4512822758916 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images




Modern Bling Mirrored Wall Sconce By Homeroots
This wall sconce features gradating mirrored disks. The larges central disk holds a stainless steel candle holder. From the holder hang crystal chandelier drops. Comes with a glass hurricane cover. Holds up to a 3 pillar candle (not included). On its own or in multiples
Specifications
| Product Dimensions: | 31" H x 10" W x 6" D |
| Product Color: | Mirrored |
| Product Finish: | Mirror |
| Product Material: | Glass |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 384171 |
| Product UPC: | 4512822758916 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This wall sconce features gradating mirrored disks. The larges central disk holds a stainless steel candle holder. From the holder hang crystal chandelier drops. Comes with a glass hurricane cover. Holds up to a 3 pillar candle (not included). On its own or in multiples
Specifications
| Product Dimensions: | 31" H x 10" W x 6" D |
| Product Color: | Mirrored |
| Product Finish: | Mirror |
| Product Material: | Glass |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 384171 |
| Product UPC: | 4512822758916 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























