
Modern Black Marble Painted Round Metal Coffee Table By Homeroots
Individuality lies in the hands of the creator, more so the Modern Black Marble Painted Round Metal Coffee Table proves that it is a creation built to transform your living space. Featuring black coated legs with gold-coated tips, this sturdy black metal frame and base supports two open round shelves. Aesthetically appealing, the top shelf comprises of an exquisite black glossy marble painted round table with a semi-border. Additionally a lower open shelf is also available for multiple storage and serving options. Enhance the urbane aspect of your home with this delicate coffee table for that luminescent charm. 15" x 24" x 24"
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 24in W x 24in D x 15in H |
| Product Material: | Metal |
| Base Material: | Metal |
| Top Material: | Metal |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Black |
| Top Color: | Black Marble |
| Top Shape: | Round |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 472132 |
| Product UPC: | 606114578024 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $649.34
-65%$649.34
$227.27More Images



Modern Black Marble Painted Round Metal Coffee Table By Homeroots
Individuality lies in the hands of the creator, more so the Modern Black Marble Painted Round Metal Coffee Table proves that it is a creation built to transform your living space. Featuring black coated legs with gold-coated tips, this sturdy black metal frame and base supports two open round shelves. Aesthetically appealing, the top shelf comprises of an exquisite black glossy marble painted round table with a semi-border. Additionally a lower open shelf is also available for multiple storage and serving options. Enhance the urbane aspect of your home with this delicate coffee table for that luminescent charm. 15" x 24" x 24"
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 24in W x 24in D x 15in H |
| Product Material: | Metal |
| Base Material: | Metal |
| Top Material: | Metal |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Black |
| Top Color: | Black Marble |
| Top Shape: | Round |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 472132 |
| Product UPC: | 606114578024 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Individuality lies in the hands of the creator, more so the Modern Black Marble Painted Round Metal Coffee Table proves that it is a creation built to transform your living space. Featuring black coated legs with gold-coated tips, this sturdy black metal frame and base supports two open round shelves. Aesthetically appealing, the top shelf comprises of an exquisite black glossy marble painted round table with a semi-border. Additionally a lower open shelf is also available for multiple storage and serving options. Enhance the urbane aspect of your home with this delicate coffee table for that luminescent charm. 15" x 24" x 24"
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 24in W x 24in D x 15in H |
| Product Material: | Metal |
| Base Material: | Metal |
| Top Material: | Metal |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Black |
| Top Color: | Black Marble |
| Top Shape: | Round |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 472132 |
| Product UPC: | 606114578024 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























