
Modern Black Iron X Leg Wood Tray Coffee Table By Homeroots
This Modern Black Iron X Leg Wood Tray Coffee Table is sure to inspire compliments no matter where it sits. It has an eye-catching natural wood top with a unique cross-leg design. Crafted from high quality mango wood and iron material, this rustic and natural finish coffee table is big on design and versatility. It has a natural finish, a sturdy base, and two removable trays that can sit on the table or be used separately. suit your purpose. 22"" H x 27"" W x 47"" D
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 27in W x 47in D x 22in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Wood Species: | Mango |
| Product Color: | Black and Brown |
| Finish: | Antiqued |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Rectangular |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 387716 |
| Product UPC: | 4512822846934 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Leg Wood Tray Coffee Table |
| Black Iron Leg Wood Tray |
| Iron Leg Wood Tray Coffee |
| Wood Tray Coffee Table |
| Iron Leg Wood Tray |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $792.10
-65%$792.10
$277.24More Images





Modern Black Iron X Leg Wood Tray Coffee Table By Homeroots
This Modern Black Iron X Leg Wood Tray Coffee Table is sure to inspire compliments no matter where it sits. It has an eye-catching natural wood top with a unique cross-leg design. Crafted from high quality mango wood and iron material, this rustic and natural finish coffee table is big on design and versatility. It has a natural finish, a sturdy base, and two removable trays that can sit on the table or be used separately. suit your purpose. 22"" H x 27"" W x 47"" D
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 27in W x 47in D x 22in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Wood Species: | Mango |
| Product Color: | Black and Brown |
| Finish: | Antiqued |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Rectangular |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 387716 |
| Product UPC: | 4512822846934 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Leg Wood Tray Coffee Table |
| Black Iron Leg Wood Tray |
| Iron Leg Wood Tray Coffee |
| Wood Tray Coffee Table |
| Iron Leg Wood Tray |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This Modern Black Iron X Leg Wood Tray Coffee Table is sure to inspire compliments no matter where it sits. It has an eye-catching natural wood top with a unique cross-leg design. Crafted from high quality mango wood and iron material, this rustic and natural finish coffee table is big on design and versatility. It has a natural finish, a sturdy base, and two removable trays that can sit on the table or be used separately. suit your purpose. 22"" H x 27"" W x 47"" D
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 27in W x 47in D x 22in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Wood Species: | Mango |
| Product Color: | Black and Brown |
| Finish: | Antiqued |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Rectangular |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 387716 |
| Product UPC: | 4512822846934 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Leg Wood Tray Coffee Table |
| Black Iron Leg Wood Tray |
| Iron Leg Wood Tray Coffee |
| Wood Tray Coffee Table |
| Iron Leg Wood Tray |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























