
Modern Black and Glass Candle Holder By Homeroots
Light up your home with this Black Finish Metal Candle Holder. It's modern, simple, and clean lines highlight this candleholders sleek aesthetics. A rustic black finish on this full metal hurricane with the glass candleholder is perfect for your homes decor. 14.5" x 8" x 10".
Specifications
| Product Dimensions: | 21.5" H x 9" W x 14.5" D |
| Product Color: | Black |
| Product Material: | Metal |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 394766 |
| Product UPC: | 808230049109 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images


Modern Black and Glass Candle Holder By Homeroots
Light up your home with this Black Finish Metal Candle Holder. It's modern, simple, and clean lines highlight this candleholders sleek aesthetics. A rustic black finish on this full metal hurricane with the glass candleholder is perfect for your homes decor. 14.5" x 8" x 10".
Specifications
| Product Dimensions: | 21.5" H x 9" W x 14.5" D |
| Product Color: | Black |
| Product Material: | Metal |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 394766 |
| Product UPC: | 808230049109 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Light up your home with this Black Finish Metal Candle Holder. It's modern, simple, and clean lines highlight this candleholders sleek aesthetics. A rustic black finish on this full metal hurricane with the glass candleholder is perfect for your homes decor. 14.5" x 8" x 10".
Specifications
| Product Dimensions: | 21.5" H x 9" W x 14.5" D |
| Product Color: | Black |
| Product Material: | Metal |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 394766 |
| Product UPC: | 808230049109 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























