
Modern and Minimalist White and Dark Brown Board Nightstand By Homeroots
Form meets function with this Modern and Minimalist Black Particle Board Nightstand. The sleek design using quality-grade black particle board aids the nightstand in not only being sturdy and functional, but aesthetically pleasing to the eye too. The spacious top surface allows enough space to place display objects and a bedside lamp. The added feature of metal hardware elevates the look of the item, making it more contemporise and modern in its appearance. 21.65" x 23.62" x 15.75"
Specifications
| Product Dimensions: | 21.65" H x 23.62" W x 15.75" D |
| Product Color: | White- Dark Brown |
| Product Material: | Particle board |
| Product Style: | Modern & Contemporany |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 477905 |
| Product UPC: | 606114644811 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images







Modern and Minimalist White and Dark Brown Board Nightstand By Homeroots
Form meets function with this Modern and Minimalist Black Particle Board Nightstand. The sleek design using quality-grade black particle board aids the nightstand in not only being sturdy and functional, but aesthetically pleasing to the eye too. The spacious top surface allows enough space to place display objects and a bedside lamp. The added feature of metal hardware elevates the look of the item, making it more contemporise and modern in its appearance. 21.65" x 23.62" x 15.75"
Specifications
| Product Dimensions: | 21.65" H x 23.62" W x 15.75" D |
| Product Color: | White- Dark Brown |
| Product Material: | Particle board |
| Product Style: | Modern & Contemporany |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 477905 |
| Product UPC: | 606114644811 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Form meets function with this Modern and Minimalist Black Particle Board Nightstand. The sleek design using quality-grade black particle board aids the nightstand in not only being sturdy and functional, but aesthetically pleasing to the eye too. The spacious top surface allows enough space to place display objects and a bedside lamp. The added feature of metal hardware elevates the look of the item, making it more contemporise and modern in its appearance. 21.65" x 23.62" x 15.75"
Specifications
| Product Dimensions: | 21.65" H x 23.62" W x 15.75" D |
| Product Color: | White- Dark Brown |
| Product Material: | Particle board |
| Product Style: | Modern & Contemporany |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 477905 |
| Product UPC: | 606114644811 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























