
Modern 44" Silver Branch and Golden Birds Wall Art By Homeroots
Accentuate your love for botanical accents with this mesmerizing Modern 22" Silver Branch and Golden Birds Wall Art that offers a dramatic shine to stand out as a three dimensional centerpiece on the wall. The visually stunning silver branches with two tiny golden birds are sure to steal the show in your living space. Crafted with 100% aluminum, this impactful and generously sized wall sculpture will certainly earn you loads of compliments from the guests. 43.7” x 17.3” x 5.5”
Specifications
| Product Dimensions: | 17.3" H x 5.5" W x 43.7" D |
| Product Color: | White |
| Product Finish: | Coated |
| Product Material: | 100% Aluminum |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401278 |
| Product UPC: | 808230095939 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images






Modern 44" Silver Branch and Golden Birds Wall Art By Homeroots
Accentuate your love for botanical accents with this mesmerizing Modern 22" Silver Branch and Golden Birds Wall Art that offers a dramatic shine to stand out as a three dimensional centerpiece on the wall. The visually stunning silver branches with two tiny golden birds are sure to steal the show in your living space. Crafted with 100% aluminum, this impactful and generously sized wall sculpture will certainly earn you loads of compliments from the guests. 43.7” x 17.3” x 5.5”
Specifications
| Product Dimensions: | 17.3" H x 5.5" W x 43.7" D |
| Product Color: | White |
| Product Finish: | Coated |
| Product Material: | 100% Aluminum |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401278 |
| Product UPC: | 808230095939 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Accentuate your love for botanical accents with this mesmerizing Modern 22" Silver Branch and Golden Birds Wall Art that offers a dramatic shine to stand out as a three dimensional centerpiece on the wall. The visually stunning silver branches with two tiny golden birds are sure to steal the show in your living space. Crafted with 100% aluminum, this impactful and generously sized wall sculpture will certainly earn you loads of compliments from the guests. 43.7” x 17.3” x 5.5”
Specifications
| Product Dimensions: | 17.3" H x 5.5" W x 43.7" D |
| Product Color: | White |
| Product Finish: | Coated |
| Product Material: | 100% Aluminum |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401278 |
| Product UPC: | 808230095939 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























