
Mod White and Natural Folding Floating Desk By Homeroots
Stylish and super practical, the Mod White and Natural Folding Floating Desk is a perfect solution for adding functionality to small spaces. Unfold this versatile workspace to create desk space for working, table space for dining, or extra countertop space. This wall-mounted table desk is all you need for light work on your laptop or writing. It adds tons of value to your room without taking up any space. Made from a high-quality particle board, it is a sturdy and super long-lasting piece. 20"H x 39" W x 18" D
Specifications
| Product Category: | Desks |
| Desk Type: | Floating desk |
| Product Dimensions: | 20.3 H x 39.37 W x 18 D |
| Product Color: | Light Oak -White |
| Product Material: | Particle Board |
| Base Material: | Manufactured Wood |
| Shape: | Rectangular Desk |
| Product Style: | Modern & Contemporany |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 403783 |
| Product UPC: | 808230120679 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| White Natural Folding Floating Desk |
| Natural Folding Floating Desk |
| Folding Floating Desk |
| Mod White Natural Folding Floating |
| White Natural Folding Floating |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $151.21
-65%$151.21
$52.92More Images




Mod White and Natural Folding Floating Desk By Homeroots
Stylish and super practical, the Mod White and Natural Folding Floating Desk is a perfect solution for adding functionality to small spaces. Unfold this versatile workspace to create desk space for working, table space for dining, or extra countertop space. This wall-mounted table desk is all you need for light work on your laptop or writing. It adds tons of value to your room without taking up any space. Made from a high-quality particle board, it is a sturdy and super long-lasting piece. 20"H x 39" W x 18" D
Specifications
| Product Category: | Desks |
| Desk Type: | Floating desk |
| Product Dimensions: | 20.3 H x 39.37 W x 18 D |
| Product Color: | Light Oak -White |
| Product Material: | Particle Board |
| Base Material: | Manufactured Wood |
| Shape: | Rectangular Desk |
| Product Style: | Modern & Contemporany |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 403783 |
| Product UPC: | 808230120679 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| White Natural Folding Floating Desk |
| Natural Folding Floating Desk |
| Folding Floating Desk |
| Mod White Natural Folding Floating |
| White Natural Folding Floating |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Stylish and super practical, the Mod White and Natural Folding Floating Desk is a perfect solution for adding functionality to small spaces. Unfold this versatile workspace to create desk space for working, table space for dining, or extra countertop space. This wall-mounted table desk is all you need for light work on your laptop or writing. It adds tons of value to your room without taking up any space. Made from a high-quality particle board, it is a sturdy and super long-lasting piece. 20"H x 39" W x 18" D
Specifications
| Product Category: | Desks |
| Desk Type: | Floating desk |
| Product Dimensions: | 20.3 H x 39.37 W x 18 D |
| Product Color: | Light Oak -White |
| Product Material: | Particle Board |
| Base Material: | Manufactured Wood |
| Shape: | Rectangular Desk |
| Product Style: | Modern & Contemporany |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 403783 |
| Product UPC: | 808230120679 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| White Natural Folding Floating Desk |
| Natural Folding Floating Desk |
| Folding Floating Desk |
| Mod White Natural Folding Floating |
| White Natural Folding Floating |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























