
Mod Industrial Black And Walnut Finish Table Desk By Homeroots
Versatile in use, this Mod Industrial Black and Walnut Finish Table Desk is a great addition to your space. Use as a desk, buffet table, or for crafts and homework. Works well in the room or up against the wall. Practical yet good looking modern design with black iron squared off legs and base and a walnut finish manufactured wood tabletop.
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 23.62in W x 50.39in D x 30.11in H |
| Product Material: | Manufactured Wood |
| Shelves Included: | No |
| Shelf Material: | Wood |
| Product Color: | Black Sand |
| Shape: | Rectangular |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 808230123915 |
| Product SKU: | 404134 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Black Walnut Finish Table Desk |
| Industrial Black Walnut Finish Table |
| Walnut Finish Table Desk |
| Black Walnut Finish Table |
| Mod Industrial Black Walnut Finish |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $162.08
-65%$162.08
$56.73More Images






Mod Industrial Black And Walnut Finish Table Desk By Homeroots
Versatile in use, this Mod Industrial Black and Walnut Finish Table Desk is a great addition to your space. Use as a desk, buffet table, or for crafts and homework. Works well in the room or up against the wall. Practical yet good looking modern design with black iron squared off legs and base and a walnut finish manufactured wood tabletop.
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 23.62in W x 50.39in D x 30.11in H |
| Product Material: | Manufactured Wood |
| Shelves Included: | No |
| Shelf Material: | Wood |
| Product Color: | Black Sand |
| Shape: | Rectangular |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 808230123915 |
| Product SKU: | 404134 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Black Walnut Finish Table Desk |
| Industrial Black Walnut Finish Table |
| Walnut Finish Table Desk |
| Black Walnut Finish Table |
| Mod Industrial Black Walnut Finish |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Versatile in use, this Mod Industrial Black and Walnut Finish Table Desk is a great addition to your space. Use as a desk, buffet table, or for crafts and homework. Works well in the room or up against the wall. Practical yet good looking modern design with black iron squared off legs and base and a walnut finish manufactured wood tabletop.
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 23.62in W x 50.39in D x 30.11in H |
| Product Material: | Manufactured Wood |
| Shelves Included: | No |
| Shelf Material: | Wood |
| Product Color: | Black Sand |
| Shape: | Rectangular |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 808230123915 |
| Product SKU: | 404134 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Black Walnut Finish Table Desk |
| Industrial Black Walnut Finish Table |
| Walnut Finish Table Desk |
| Black Walnut Finish Table |
| Mod Industrial Black Walnut Finish |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























