
Mod Geo Gold and White Round Faux Marble Side Table By Homeroots
With this Mod Geo Black and White Faux Marble Round Side Table you can add a touch of unique modern styling and utility to any space in your home. The base of the table is made from steel coated in a rich gold color. The base frame is made up of two tapered rectangular pieces that intersect at the borrow to create an X-shape, On top of this base sits the round marble tabletop which has a white background with veining throughout it. This side table has a very minimalist presence and can be a great modern accent to your space. Use it in your bedroom, your living room, or your home office. 22.05" H x 23.63" W x 23.63" D
Specifications
| Product Category: | Side Tables |
| Product Dimensions: | 23.63in W x 23.63in D x 22.05in H |
| Product Material: | Wood/Metal |
| Base Material: | Steel |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | White/Gold |
| Top Color: | White |
| Top Shape: | Round |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 400544 |
| Product UPC: | 808230088597 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $154.71
-65%$154.71
$54.15More Images



Mod Geo Gold and White Round Faux Marble Side Table By Homeroots
With this Mod Geo Black and White Faux Marble Round Side Table you can add a touch of unique modern styling and utility to any space in your home. The base of the table is made from steel coated in a rich gold color. The base frame is made up of two tapered rectangular pieces that intersect at the borrow to create an X-shape, On top of this base sits the round marble tabletop which has a white background with veining throughout it. This side table has a very minimalist presence and can be a great modern accent to your space. Use it in your bedroom, your living room, or your home office. 22.05" H x 23.63" W x 23.63" D
Specifications
| Product Category: | Side Tables |
| Product Dimensions: | 23.63in W x 23.63in D x 22.05in H |
| Product Material: | Wood/Metal |
| Base Material: | Steel |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | White/Gold |
| Top Color: | White |
| Top Shape: | Round |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 400544 |
| Product UPC: | 808230088597 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
With this Mod Geo Black and White Faux Marble Round Side Table you can add a touch of unique modern styling and utility to any space in your home. The base of the table is made from steel coated in a rich gold color. The base frame is made up of two tapered rectangular pieces that intersect at the borrow to create an X-shape, On top of this base sits the round marble tabletop which has a white background with veining throughout it. This side table has a very minimalist presence and can be a great modern accent to your space. Use it in your bedroom, your living room, or your home office. 22.05" H x 23.63" W x 23.63" D
Specifications
| Product Category: | Side Tables |
| Product Dimensions: | 23.63in W x 23.63in D x 22.05in H |
| Product Material: | Wood/Metal |
| Base Material: | Steel |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | White/Gold |
| Top Color: | White |
| Top Shape: | Round |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 400544 |
| Product UPC: | 808230088597 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























