
Mod Black Twin Size Metal Loft Bed With Desk And Stairs By Homeroots
Modern and super practical, the Mod Black Twin Size Metal Loft Bed with Desk and Stairs is the perfect space saving solution. It features a loft bed with a railing, a staircase for easy access, and a full-length desk underneath. The frame of this cool looking loft bed and workstation unit is made from sturdy black steel that gives it a modern and contemporary look. 67" x 94" x 41"
Specifications
| Product Category: | Bunk & Loft Beds |
| Product Dimensions: | 67 H x 94 W x 41 D |
| Product Material: | Steel |
| Frame Material: | Steel |
| Manufactured Wood Type: | MDF |
| Product Color: | Black |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 404252 |
| Product UPC: | 808230125094 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Metal Loft Bed Desk Stairs |
| Twin Size Metal Loft Bed |
| Black Twin Size Metal Loft |
| Metal Loft Bed Desk |
| Metal Loft Bed |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $738.55
-65%$738.55
$258.49More Images








Mod Black Twin Size Metal Loft Bed With Desk And Stairs By Homeroots
Modern and super practical, the Mod Black Twin Size Metal Loft Bed with Desk and Stairs is the perfect space saving solution. It features a loft bed with a railing, a staircase for easy access, and a full-length desk underneath. The frame of this cool looking loft bed and workstation unit is made from sturdy black steel that gives it a modern and contemporary look. 67" x 94" x 41"
Specifications
| Product Category: | Bunk & Loft Beds |
| Product Dimensions: | 67 H x 94 W x 41 D |
| Product Material: | Steel |
| Frame Material: | Steel |
| Manufactured Wood Type: | MDF |
| Product Color: | Black |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 404252 |
| Product UPC: | 808230125094 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Metal Loft Bed Desk Stairs |
| Twin Size Metal Loft Bed |
| Black Twin Size Metal Loft |
| Metal Loft Bed Desk |
| Metal Loft Bed |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Modern and super practical, the Mod Black Twin Size Metal Loft Bed with Desk and Stairs is the perfect space saving solution. It features a loft bed with a railing, a staircase for easy access, and a full-length desk underneath. The frame of this cool looking loft bed and workstation unit is made from sturdy black steel that gives it a modern and contemporary look. 67" x 94" x 41"
Specifications
| Product Category: | Bunk & Loft Beds |
| Product Dimensions: | 67 H x 94 W x 41 D |
| Product Material: | Steel |
| Frame Material: | Steel |
| Manufactured Wood Type: | MDF |
| Product Color: | Black |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 404252 |
| Product UPC: | 808230125094 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Metal Loft Bed Desk Stairs |
| Twin Size Metal Loft Bed |
| Black Twin Size Metal Loft |
| Metal Loft Bed Desk |
| Metal Loft Bed |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























