
Mod Black Desk and Bookshelf Set By Homeroots
Stylish and super versatile, the Mod Black Desk and Bookshelf Set is the perfect choice for small office spaces. It features a compact computer desk with one shelf and one drawer and a beautiful free-standing bookcase that can be used adjacent or separately. Sturdy and durable, it is made of premium-quality particle board with a deep black finish. 30" H x 42" W x 16" D
Specifications
| Product Category: | Desks |
| Desk Type: | Computer desk |
| Product Dimensions: | 29.8 H x 42.3 W x 15.8 D |
| Product Color: | Black Wengue |
| Product Material: | Particle Board |
| Base Material: | Manufactured Wood |
| Shape: | Rectangular Desk |
| Product Style: | Modern & Contemporany |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 403819 |
| Product UPC: | 808230121034 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Mod Black Desk Bookshelf Set |
| Mod Black Desk Bookshelf |
| Black Desk Bookshelf Set |
| Black Desk Bookshelf |
| Desk Bookshelf Set |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $215.23
-65%$215.23
$75.33More Images





Mod Black Desk and Bookshelf Set By Homeroots
Stylish and super versatile, the Mod Black Desk and Bookshelf Set is the perfect choice for small office spaces. It features a compact computer desk with one shelf and one drawer and a beautiful free-standing bookcase that can be used adjacent or separately. Sturdy and durable, it is made of premium-quality particle board with a deep black finish. 30" H x 42" W x 16" D
Specifications
| Product Category: | Desks |
| Desk Type: | Computer desk |
| Product Dimensions: | 29.8 H x 42.3 W x 15.8 D |
| Product Color: | Black Wengue |
| Product Material: | Particle Board |
| Base Material: | Manufactured Wood |
| Shape: | Rectangular Desk |
| Product Style: | Modern & Contemporany |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 403819 |
| Product UPC: | 808230121034 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Mod Black Desk Bookshelf Set |
| Mod Black Desk Bookshelf |
| Black Desk Bookshelf Set |
| Black Desk Bookshelf |
| Desk Bookshelf Set |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Stylish and super versatile, the Mod Black Desk and Bookshelf Set is the perfect choice for small office spaces. It features a compact computer desk with one shelf and one drawer and a beautiful free-standing bookcase that can be used adjacent or separately. Sturdy and durable, it is made of premium-quality particle board with a deep black finish. 30" H x 42" W x 16" D
Specifications
| Product Category: | Desks |
| Desk Type: | Computer desk |
| Product Dimensions: | 29.8 H x 42.3 W x 15.8 D |
| Product Color: | Black Wengue |
| Product Material: | Particle Board |
| Base Material: | Manufactured Wood |
| Shape: | Rectangular Desk |
| Product Style: | Modern & Contemporany |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 403819 |
| Product UPC: | 808230121034 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Mod Black Desk Bookshelf Set |
| Mod Black Desk Bookshelf |
| Black Desk Bookshelf Set |
| Black Desk Bookshelf |
| Desk Bookshelf Set |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























