
Mirrored Wood Nightstand By Homeroots
This nightstand provides a commanding presence in any room. Add a dash of glam to your bedroom with this Varian nightstand, it features four tapered legs and 2 storage drawers with crystal-like knobs. This gorgeous nightstand is accented with raised geometric patterns and mirror finish. This fashionable nightstand will fuse with the surrounding decor, transforming a room from ordinary into something interesting and sophisticated.
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 31 H x 19 W x 32 D |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Finish: | Mirrored |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 347077 |
| Product UPC: | 4512839708447 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Mirrored Wood Nightstand |
| 32 31 Mirrored Wood Nightstand |
| 31 Mirrored Wood Nightstand |
| 19 32 31 Mirrored Wood |
| 31 Mirrored Wood |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images


Mirrored Wood Nightstand By Homeroots
This nightstand provides a commanding presence in any room. Add a dash of glam to your bedroom with this Varian nightstand, it features four tapered legs and 2 storage drawers with crystal-like knobs. This gorgeous nightstand is accented with raised geometric patterns and mirror finish. This fashionable nightstand will fuse with the surrounding decor, transforming a room from ordinary into something interesting and sophisticated.
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 31 H x 19 W x 32 D |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Finish: | Mirrored |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 347077 |
| Product UPC: | 4512839708447 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Mirrored Wood Nightstand |
| 32 31 Mirrored Wood Nightstand |
| 31 Mirrored Wood Nightstand |
| 19 32 31 Mirrored Wood |
| 31 Mirrored Wood |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This nightstand provides a commanding presence in any room. Add a dash of glam to your bedroom with this Varian nightstand, it features four tapered legs and 2 storage drawers with crystal-like knobs. This gorgeous nightstand is accented with raised geometric patterns and mirror finish. This fashionable nightstand will fuse with the surrounding decor, transforming a room from ordinary into something interesting and sophisticated.
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 31 H x 19 W x 32 D |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Finish: | Mirrored |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 347077 |
| Product UPC: | 4512839708447 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Mirrored Wood Nightstand |
| 32 31 Mirrored Wood Nightstand |
| 31 Mirrored Wood Nightstand |
| 19 32 31 Mirrored Wood |
| 31 Mirrored Wood |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























