
Mirrored Wood Chest By Homeroots
This mirror provides a commanding presence in any room. Add a dash of glam to your bedroom with this Varian mirror. This gorgeous mirror is accented with raised geometric patterns and mirror finish. This fashionable chest will fuse with the surrounding decor, transforming a room from ordinary into something interesting and sophisticated.
Specifications
| Product Category: | Chests |
| Product Dimensions: | 56 H x 21 W x 44 D |
| Product Material: | Wood |
| Finish: | Mirrored |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 347080 |
| Product UPC: | 4512839708478 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 44 56 Mirrored Wood Chest |
| Mirrored Wood Chest |
| 56 Mirrored Wood Chest |
| 21 44 56 Mirrored Wood |
| 44 56 Mirrored Wood |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $1,114.16
-65%$1,114.16
$389.96More Images


Mirrored Wood Chest By Homeroots
This mirror provides a commanding presence in any room. Add a dash of glam to your bedroom with this Varian mirror. This gorgeous mirror is accented with raised geometric patterns and mirror finish. This fashionable chest will fuse with the surrounding decor, transforming a room from ordinary into something interesting and sophisticated.
Specifications
| Product Category: | Chests |
| Product Dimensions: | 56 H x 21 W x 44 D |
| Product Material: | Wood |
| Finish: | Mirrored |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 347080 |
| Product UPC: | 4512839708478 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 44 56 Mirrored Wood Chest |
| Mirrored Wood Chest |
| 56 Mirrored Wood Chest |
| 21 44 56 Mirrored Wood |
| 44 56 Mirrored Wood |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This mirror provides a commanding presence in any room. Add a dash of glam to your bedroom with this Varian mirror. This gorgeous mirror is accented with raised geometric patterns and mirror finish. This fashionable chest will fuse with the surrounding decor, transforming a room from ordinary into something interesting and sophisticated.
Specifications
| Product Category: | Chests |
| Product Dimensions: | 56 H x 21 W x 44 D |
| Product Material: | Wood |
| Finish: | Mirrored |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 347080 |
| Product UPC: | 4512839708478 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 44 56 Mirrored Wood Chest |
| Mirrored Wood Chest |
| 56 Mirrored Wood Chest |
| 21 44 56 Mirrored Wood |
| 44 56 Mirrored Wood |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























