
Mirrored Game Table By Homeroots
A game table with a difference, the Mirrored Game Table is a head turner and a conversation starter. Created from Birch wood solids with an antique pewter finish this geometrically inclined table is ideal for any kind of set up. The entire table stands firmly on four creatively carved tapered legs with silver and gold border pewter wood finish. The center of the table top can be converted from a game table to a serving table as well when turned over. Perfect addition to any style of vintage decor. 31" x 36" x 36"
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 36in W x 36in D x 31in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Manufactured Wood |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Wood Species: | Birch |
| Product Color: | Silver |
| Finish: | Mirror |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Rectangular |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 389922 |
| Product UPC: | 4512822878355 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $1,165.33
-65%$1,165.33
$407.87More Images






Mirrored Game Table By Homeroots
A game table with a difference, the Mirrored Game Table is a head turner and a conversation starter. Created from Birch wood solids with an antique pewter finish this geometrically inclined table is ideal for any kind of set up. The entire table stands firmly on four creatively carved tapered legs with silver and gold border pewter wood finish. The center of the table top can be converted from a game table to a serving table as well when turned over. Perfect addition to any style of vintage decor. 31" x 36" x 36"
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 36in W x 36in D x 31in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Manufactured Wood |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Wood Species: | Birch |
| Product Color: | Silver |
| Finish: | Mirror |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Rectangular |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 389922 |
| Product UPC: | 4512822878355 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
A game table with a difference, the Mirrored Game Table is a head turner and a conversation starter. Created from Birch wood solids with an antique pewter finish this geometrically inclined table is ideal for any kind of set up. The entire table stands firmly on four creatively carved tapered legs with silver and gold border pewter wood finish. The center of the table top can be converted from a game table to a serving table as well when turned over. Perfect addition to any style of vintage decor. 31" x 36" x 36"
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 36in W x 36in D x 31in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Manufactured Wood |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Wood Species: | Birch |
| Product Color: | Silver |
| Finish: | Mirror |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Rectangular |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 389922 |
| Product UPC: | 4512822878355 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























