
Mirrored And Chrome End Table By Homeroots
Our elegant end table is designed with the sole aim of filling your room with inspiring atmosphere and sophistication. No loose end on this masterpiece as it is painstakingly crafted to ooze a scintillating classic design that warms the heart. Featuring mirrored glass table top and classic trestle legs with cross support in glistering chrome finish, our end table surely excels in style and practicability. Also, the occasional trestle table is solidly supported by metal frame that will make an impressive, long-lasting statement in your room
Specifications
| Product Category: | End Tables |
| Product Dimensions: | 22in W x 22in D x 24in H |
| Product Material: | Metal, Other |
| Base Material: | Stainless Steel |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | Mirrored and Chrome |
| Top Color: | Chrome |
| Top Shape: | Rectangular |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 318993 |
| Product UPC: | 614486164585 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 24 Mirrored Chrome End Table |
| Mirrored Chrome End Table |
| 22 24 Mirrored Chrome End |
| 24 Mirrored Chrome |
| 24 Mirrored Chrome End |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $437.99
-65%$437.99
$153.30Mirrored And Chrome End Table By Homeroots
Our elegant end table is designed with the sole aim of filling your room with inspiring atmosphere and sophistication. No loose end on this masterpiece as it is painstakingly crafted to ooze a scintillating classic design that warms the heart. Featuring mirrored glass table top and classic trestle legs with cross support in glistering chrome finish, our end table surely excels in style and practicability. Also, the occasional trestle table is solidly supported by metal frame that will make an impressive, long-lasting statement in your room
Specifications
| Product Category: | End Tables |
| Product Dimensions: | 22in W x 22in D x 24in H |
| Product Material: | Metal, Other |
| Base Material: | Stainless Steel |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | Mirrored and Chrome |
| Top Color: | Chrome |
| Top Shape: | Rectangular |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 318993 |
| Product UPC: | 614486164585 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 24 Mirrored Chrome End Table |
| Mirrored Chrome End Table |
| 22 24 Mirrored Chrome End |
| 24 Mirrored Chrome |
| 24 Mirrored Chrome End |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Our elegant end table is designed with the sole aim of filling your room with inspiring atmosphere and sophistication. No loose end on this masterpiece as it is painstakingly crafted to ooze a scintillating classic design that warms the heart. Featuring mirrored glass table top and classic trestle legs with cross support in glistering chrome finish, our end table surely excels in style and practicability. Also, the occasional trestle table is solidly supported by metal frame that will make an impressive, long-lasting statement in your room
Specifications
| Product Category: | End Tables |
| Product Dimensions: | 22in W x 22in D x 24in H |
| Product Material: | Metal, Other |
| Base Material: | Stainless Steel |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | Mirrored and Chrome |
| Top Color: | Chrome |
| Top Shape: | Rectangular |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 318993 |
| Product UPC: | 614486164585 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 24 Mirrored Chrome End Table |
| Mirrored Chrome End Table |
| 22 24 Mirrored Chrome End |
| 24 Mirrored Chrome |
| 24 Mirrored Chrome End |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























