
Mirrored And Chrome Coffee Table By Homeroots
Add some sparks to the atmosphere surrounding your living room with our cool looking occasional table. Showcasing a perfect combination of pure elegance and high design, this coffee table will carve out a unique scene in any room. It features a mirrored top and complemented by a finely finished chrome metal trestle legs and a cross support. This outstanding piece will definitely be a ready addition to any home setting.
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 48in W x 24in D x 18in H |
| Product Material: | Metal, Other |
| Base Material: | Stainless Steel |
| Top Material: | Glass |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Mirrored and Chrome |
| Top Color: | Clear |
| Top Shape: | Rectangular |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 318992 |
| Product UPC: | 614486164578 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 18 Mirrored Chrome Coffee Table |
| Mirrored Chrome Coffee Table |
| Chrome Coffee Table |
| 24 18 Mirrored Chrome Coffee |
| 48 24 18 Mirrored Chrome |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images

Mirrored And Chrome Coffee Table By Homeroots
Add some sparks to the atmosphere surrounding your living room with our cool looking occasional table. Showcasing a perfect combination of pure elegance and high design, this coffee table will carve out a unique scene in any room. It features a mirrored top and complemented by a finely finished chrome metal trestle legs and a cross support. This outstanding piece will definitely be a ready addition to any home setting.
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 48in W x 24in D x 18in H |
| Product Material: | Metal, Other |
| Base Material: | Stainless Steel |
| Top Material: | Glass |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Mirrored and Chrome |
| Top Color: | Clear |
| Top Shape: | Rectangular |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 318992 |
| Product UPC: | 614486164578 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 18 Mirrored Chrome Coffee Table |
| Mirrored Chrome Coffee Table |
| Chrome Coffee Table |
| 24 18 Mirrored Chrome Coffee |
| 48 24 18 Mirrored Chrome |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Add some sparks to the atmosphere surrounding your living room with our cool looking occasional table. Showcasing a perfect combination of pure elegance and high design, this coffee table will carve out a unique scene in any room. It features a mirrored top and complemented by a finely finished chrome metal trestle legs and a cross support. This outstanding piece will definitely be a ready addition to any home setting.
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 48in W x 24in D x 18in H |
| Product Material: | Metal, Other |
| Base Material: | Stainless Steel |
| Top Material: | Glass |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Mirrored and Chrome |
| Top Color: | Clear |
| Top Shape: | Rectangular |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 318992 |
| Product UPC: | 614486164578 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 18 Mirrored Chrome Coffee Table |
| Mirrored Chrome Coffee Table |
| Chrome Coffee Table |
| 24 18 Mirrored Chrome Coffee |
| 48 24 18 Mirrored Chrome |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























