
Mirrored And Antique Gold End Table By Homeroots
Our elegant end table is designed with the sole aim of filling your room with inspiring atmosphere and sophistication. No loose end on this masterpiece as it is painstakingly crafted to ooze a scintillating classic design that warms the heart. Featuring mirrored table top and wooden legs with frame in antique gold undertone finish, our end table surely excels in style and practicability. Also, the piece sports a display shelf and a vintage mirror inlay with elevated, scrolled molding and trim that will make an impressive, long-lasting statement in your room.
Specifications
| Product Category: | End Tables |
| Product Dimensions: | 30in W x 27in D x 25in H |
| Product Material: | Mirror |
| Base Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Mirrored |
| Product Color: | Mirrored and Antique Gold |
| Top Color: | Mirrored |
| Top Shape: | Square |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 318986 |
| Product UPC: | 614486164516 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Mirrored Antique Gold End Table |
| Antique Gold End Table |
| 30 27 Mirrored Antique Gold |
| 27 Mirrored Antique Gold End |
| 27 Mirrored Antique Gold |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Mirrored And Antique Gold End Table By Homeroots
Our elegant end table is designed with the sole aim of filling your room with inspiring atmosphere and sophistication. No loose end on this masterpiece as it is painstakingly crafted to ooze a scintillating classic design that warms the heart. Featuring mirrored table top and wooden legs with frame in antique gold undertone finish, our end table surely excels in style and practicability. Also, the piece sports a display shelf and a vintage mirror inlay with elevated, scrolled molding and trim that will make an impressive, long-lasting statement in your room.
Specifications
| Product Category: | End Tables |
| Product Dimensions: | 30in W x 27in D x 25in H |
| Product Material: | Mirror |
| Base Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Mirrored |
| Product Color: | Mirrored and Antique Gold |
| Top Color: | Mirrored |
| Top Shape: | Square |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 318986 |
| Product UPC: | 614486164516 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Mirrored Antique Gold End Table |
| Antique Gold End Table |
| 30 27 Mirrored Antique Gold |
| 27 Mirrored Antique Gold End |
| 27 Mirrored Antique Gold |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Our elegant end table is designed with the sole aim of filling your room with inspiring atmosphere and sophistication. No loose end on this masterpiece as it is painstakingly crafted to ooze a scintillating classic design that warms the heart. Featuring mirrored table top and wooden legs with frame in antique gold undertone finish, our end table surely excels in style and practicability. Also, the piece sports a display shelf and a vintage mirror inlay with elevated, scrolled molding and trim that will make an impressive, long-lasting statement in your room.
Specifications
| Product Category: | End Tables |
| Product Dimensions: | 30in W x 27in D x 25in H |
| Product Material: | Mirror |
| Base Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Mirrored |
| Product Color: | Mirrored and Antique Gold |
| Top Color: | Mirrored |
| Top Shape: | Square |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 318986 |
| Product UPC: | 614486164516 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Mirrored Antique Gold End Table |
| Antique Gold End Table |
| 30 27 Mirrored Antique Gold |
| 27 Mirrored Antique Gold End |
| 27 Mirrored Antique Gold |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























