
Minimalist Smokey Gray Computer Desk By Homeroots
Stay organized and efficient with the amazing Minimalist Smokey Gray Computer Desk. Stylish and super practical, this is a beautiful contemporary desk for any home or office. Perfectly suitable for home offices, bedrooms, or teenager's rooms. It features a large desktop surface with sturdy legs and modern styling. The entire desk is made from a high-quality particle board with an updated natural dark gray finish. 29" H x 47" W x 24" D
Specifications
| Product Category: | Desks |
| Desk Type: | Computer desk |
| Product Dimensions: | 28.7 H x 47.2 W x 23.6 D |
| Product Color: | Smokey Oak |
| Product Material: | Particle Board |
| Base Material: | Manufactured Wood |
| Shape: | Rectangular Desk |
| Product Style: | Modern & Contemporany |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 403778 |
| Product UPC: | 808230120624 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Minimalist Smokey Gray Computer Desk |
| Smokey Gray Computer Desk |
| Minimalist Smokey Gray Computer |
| Gray Computer Desk |
| Smokey Gray Computer |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images



Minimalist Smokey Gray Computer Desk By Homeroots
Stay organized and efficient with the amazing Minimalist Smokey Gray Computer Desk. Stylish and super practical, this is a beautiful contemporary desk for any home or office. Perfectly suitable for home offices, bedrooms, or teenager's rooms. It features a large desktop surface with sturdy legs and modern styling. The entire desk is made from a high-quality particle board with an updated natural dark gray finish. 29" H x 47" W x 24" D
Specifications
| Product Category: | Desks |
| Desk Type: | Computer desk |
| Product Dimensions: | 28.7 H x 47.2 W x 23.6 D |
| Product Color: | Smokey Oak |
| Product Material: | Particle Board |
| Base Material: | Manufactured Wood |
| Shape: | Rectangular Desk |
| Product Style: | Modern & Contemporany |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 403778 |
| Product UPC: | 808230120624 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Minimalist Smokey Gray Computer Desk |
| Smokey Gray Computer Desk |
| Minimalist Smokey Gray Computer |
| Gray Computer Desk |
| Smokey Gray Computer |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Stay organized and efficient with the amazing Minimalist Smokey Gray Computer Desk. Stylish and super practical, this is a beautiful contemporary desk for any home or office. Perfectly suitable for home offices, bedrooms, or teenager's rooms. It features a large desktop surface with sturdy legs and modern styling. The entire desk is made from a high-quality particle board with an updated natural dark gray finish. 29" H x 47" W x 24" D
Specifications
| Product Category: | Desks |
| Desk Type: | Computer desk |
| Product Dimensions: | 28.7 H x 47.2 W x 23.6 D |
| Product Color: | Smokey Oak |
| Product Material: | Particle Board |
| Base Material: | Manufactured Wood |
| Shape: | Rectangular Desk |
| Product Style: | Modern & Contemporany |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 403778 |
| Product UPC: | 808230120624 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Minimalist Smokey Gray Computer Desk |
| Smokey Gray Computer Desk |
| Minimalist Smokey Gray Computer |
| Gray Computer Desk |
| Smokey Gray Computer |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























