
Minimalist Rectangle Arched Glass Mirror with Beveled Edge And Scalloped Corners By Homeroots
Minimalist Rectangle Arched Glass Mirror with Beveled Edge And Scalloped Corners By Homeroots
This piece is all mirror. No frame, no decoration, no finishes. Just its simple, beautiful self. It is an elongated rectangle with an arched top, a simple beveled edge and scalloped corners. Alone or in multiples, this a perfect accent piece for an entryway, bathroom, bedroom or any room in your home. D-rings are affixed to the back of the mirror so it is ready to hang right out of the box!
Specifications
| Product Dimensions: | 32" H x 19" W x 1" D |
| Product Color: | Clear |
| Product Finish: | Clear |
| Product Material: | Glass |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 383711 |
| Product UPC: | 4512822753843 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $139.83
-65%$139.83
$48.94More Images




Minimalist Rectangle Arched Glass Mirror with Beveled Edge And Scalloped Corners By Homeroots
This piece is all mirror. No frame, no decoration, no finishes. Just its simple, beautiful self. It is an elongated rectangle with an arched top, a simple beveled edge and scalloped corners. Alone or in multiples, this a perfect accent piece for an entryway, bathroom, bedroom or any room in your home. D-rings are affixed to the back of the mirror so it is ready to hang right out of the box!
Specifications
| Product Dimensions: | 32" H x 19" W x 1" D |
| Product Color: | Clear |
| Product Finish: | Clear |
| Product Material: | Glass |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 383711 |
| Product UPC: | 4512822753843 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This piece is all mirror. No frame, no decoration, no finishes. Just its simple, beautiful self. It is an elongated rectangle with an arched top, a simple beveled edge and scalloped corners. Alone or in multiples, this a perfect accent piece for an entryway, bathroom, bedroom or any room in your home. D-rings are affixed to the back of the mirror so it is ready to hang right out of the box!
Specifications
| Product Dimensions: | 32" H x 19" W x 1" D |
| Product Color: | Clear |
| Product Finish: | Clear |
| Product Material: | Glass |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 383711 |
| Product UPC: | 4512822753843 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























