
Minimalist Clear Glass and Gold Console Table By Homeroots
The perfect way to add utility mixed with high style to any space, this Minimalist Clear Glass and Gold Console Table will elevate the look of your home in an instant. The metal frame has a dull gold finish on it and a very airy and open stature. There are two rectangular pieces on either side of the frame that act as legs. The two pieces are connected by another rectangular base piece and a rectangular tabletop holder. The tabletop is made of tempered glass and is left clear to fit in with the minimalist aesthetic. Use this table in your entryway, your dining area, your living room, or even your home office. 32" H x 36" W x 10" D
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 36in W x 10in D x 32in H |
| Product Material: | Glass/Metal |
| Base Material: | Steel |
| Top Material: | Glass |
| Product Color: | Clear |
| Top Color: | Clear |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 400516 |
| Product UPC: | 808230088320 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $122.86
-65%$122.86
$43.00More Images




Minimalist Clear Glass and Gold Console Table By Homeroots
The perfect way to add utility mixed with high style to any space, this Minimalist Clear Glass and Gold Console Table will elevate the look of your home in an instant. The metal frame has a dull gold finish on it and a very airy and open stature. There are two rectangular pieces on either side of the frame that act as legs. The two pieces are connected by another rectangular base piece and a rectangular tabletop holder. The tabletop is made of tempered glass and is left clear to fit in with the minimalist aesthetic. Use this table in your entryway, your dining area, your living room, or even your home office. 32" H x 36" W x 10" D
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 36in W x 10in D x 32in H |
| Product Material: | Glass/Metal |
| Base Material: | Steel |
| Top Material: | Glass |
| Product Color: | Clear |
| Top Color: | Clear |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 400516 |
| Product UPC: | 808230088320 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The perfect way to add utility mixed with high style to any space, this Minimalist Clear Glass and Gold Console Table will elevate the look of your home in an instant. The metal frame has a dull gold finish on it and a very airy and open stature. There are two rectangular pieces on either side of the frame that act as legs. The two pieces are connected by another rectangular base piece and a rectangular tabletop holder. The tabletop is made of tempered glass and is left clear to fit in with the minimalist aesthetic. Use this table in your entryway, your dining area, your living room, or even your home office. 32" H x 36" W x 10" D
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 36in W x 10in D x 32in H |
| Product Material: | Glass/Metal |
| Base Material: | Steel |
| Top Material: | Glass |
| Product Color: | Clear |
| Top Color: | Clear |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 400516 |
| Product UPC: | 808230088320 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























