
Minimalist Black Computer Table Desk By Homeroots
Spruce up your space with this spectacular Minimalist Black Computer Table Desk. Add some charm to your home or office with this beautiful industrial-style desk. Perfectly suitable for the home office, bedroom, or living room. It features a large 47" desktop surface. Made from a high-quality particle board with a beautiful mahogany finish. 29" H x 47" W x 25" D
Specifications
| Product Category: | Desks |
| Desk Type: | Computer desk |
| Product Dimensions: | 28.8 H x 47.2 W x 25.2 D |
| Product Color: | Mahogany |
| Product Material: | Particle Board |
| Base Material: | Manufactured Wood |
| Shape: | Rectangular Desk |
| Product Style: | Modern & Contemporany |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | LTL |
| Product SKU: | 403808 |
| Product UPC: | 808230120921 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Minimalist Black Computer Table Desk |
| Minimalist Black Computer Table |
| Black Computer Table Desk |
| Computer Table Desk |
| Black Computer Table |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $592.48
-65%$592.48
$207.37More Images




Minimalist Black Computer Table Desk By Homeroots
Spruce up your space with this spectacular Minimalist Black Computer Table Desk. Add some charm to your home or office with this beautiful industrial-style desk. Perfectly suitable for the home office, bedroom, or living room. It features a large 47" desktop surface. Made from a high-quality particle board with a beautiful mahogany finish. 29" H x 47" W x 25" D
Specifications
| Product Category: | Desks |
| Desk Type: | Computer desk |
| Product Dimensions: | 28.8 H x 47.2 W x 25.2 D |
| Product Color: | Mahogany |
| Product Material: | Particle Board |
| Base Material: | Manufactured Wood |
| Shape: | Rectangular Desk |
| Product Style: | Modern & Contemporany |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | LTL |
| Product SKU: | 403808 |
| Product UPC: | 808230120921 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Minimalist Black Computer Table Desk |
| Minimalist Black Computer Table |
| Black Computer Table Desk |
| Computer Table Desk |
| Black Computer Table |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Spruce up your space with this spectacular Minimalist Black Computer Table Desk. Add some charm to your home or office with this beautiful industrial-style desk. Perfectly suitable for the home office, bedroom, or living room. It features a large 47" desktop surface. Made from a high-quality particle board with a beautiful mahogany finish. 29" H x 47" W x 25" D
Specifications
| Product Category: | Desks |
| Desk Type: | Computer desk |
| Product Dimensions: | 28.8 H x 47.2 W x 25.2 D |
| Product Color: | Mahogany |
| Product Material: | Particle Board |
| Base Material: | Manufactured Wood |
| Shape: | Rectangular Desk |
| Product Style: | Modern & Contemporany |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | LTL |
| Product SKU: | 403808 |
| Product UPC: | 808230120921 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Minimalist Black Computer Table Desk |
| Minimalist Black Computer Table |
| Black Computer Table Desk |
| Computer Table Desk |
| Black Computer Table |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























