
Milano White Pantry Cabinet By Homeroots
Upgrade your kitchen storage with the beautiful Milano White Pantry Cabinet and organize it the way you always wanted to. Utilizing its height and many shelves you can maximize storage and keep a clutter-free kitchen. It features two single-door cabinets, two double-door cabinets, two shelves, and one handy drawer. It is made of premium-quality particle board with a beautiful white finish. 67" H x 35" W x 14" D
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 35.4in W x 13.7in D x 66.5in H |
| Product Material: | Particle Board |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Product Color: | White |
| Shape: | Rectangular |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Bulb Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 808230120563 |
| Product SKU: | 403772 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Milano White Pantry Cabinet |
| Milano White Pantry |
| White Pantry Cabinet |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $497.03
-65%$497.03
$173.96More Images











Milano White Pantry Cabinet By Homeroots
Upgrade your kitchen storage with the beautiful Milano White Pantry Cabinet and organize it the way you always wanted to. Utilizing its height and many shelves you can maximize storage and keep a clutter-free kitchen. It features two single-door cabinets, two double-door cabinets, two shelves, and one handy drawer. It is made of premium-quality particle board with a beautiful white finish. 67" H x 35" W x 14" D
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 35.4in W x 13.7in D x 66.5in H |
| Product Material: | Particle Board |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Product Color: | White |
| Shape: | Rectangular |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Bulb Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 808230120563 |
| Product SKU: | 403772 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Milano White Pantry Cabinet |
| Milano White Pantry |
| White Pantry Cabinet |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Upgrade your kitchen storage with the beautiful Milano White Pantry Cabinet and organize it the way you always wanted to. Utilizing its height and many shelves you can maximize storage and keep a clutter-free kitchen. It features two single-door cabinets, two double-door cabinets, two shelves, and one handy drawer. It is made of premium-quality particle board with a beautiful white finish. 67" H x 35" W x 14" D
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 35.4in W x 13.7in D x 66.5in H |
| Product Material: | Particle Board |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Product Color: | White |
| Shape: | Rectangular |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Bulb Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 808230120563 |
| Product SKU: | 403772 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Milano White Pantry Cabinet |
| Milano White Pantry |
| White Pantry Cabinet |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























