
Milan Chair - Set of 2 Blue By LumiSource
Contemporary elegance, that's the Milan Chair by LumiSource. With a curved seat, padded backrest and armrests, and metal legs, the Milan is perfect for any living or dining area! Available in a variety of finishes, choose the one that suits your space best.
Specifications
| Product Dimensions | 32 H x 22.75 W x 22.5 L |
| Seat To Floor | 18" |
| Seat Depth | 17" |
| Inside Seat Width | 17" |
| Backrest Height | 16" |
| Armrest Height | 8.5" |
| Armrest Length | 11" |
| Seat To Back Angle | 102° |
| Product Material: | Polyester Fabric, Foam, Metal |
| Product Color: | Antique Brass Metal, Blue Noise Fabric |
| Product SKU: | CH-MILAN ABNBU2 |
| Product UPC: | 681144116613 |
| Shipping Type: | Small Parcel |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Contemporary styling |
| Stylish fabric upholstery |
| Padded seat and backrest |
| Metal legs with brass finish |
| Includes two chairs |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $400.00
-65%$400.00
$140.00More Images































Milan Chair - Set of 2 Blue By LumiSource
Contemporary elegance, that's the Milan Chair by LumiSource. With a curved seat, padded backrest and armrests, and metal legs, the Milan is perfect for any living or dining area! Available in a variety of finishes, choose the one that suits your space best.
Specifications
| Product Dimensions | 32 H x 22.75 W x 22.5 L |
| Seat To Floor | 18" |
| Seat Depth | 17" |
| Inside Seat Width | 17" |
| Backrest Height | 16" |
| Armrest Height | 8.5" |
| Armrest Length | 11" |
| Seat To Back Angle | 102° |
| Product Material: | Polyester Fabric, Foam, Metal |
| Product Color: | Antique Brass Metal, Blue Noise Fabric |
| Product SKU: | CH-MILAN ABNBU2 |
| Product UPC: | 681144116613 |
| Shipping Type: | Small Parcel |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Contemporary styling |
| Stylish fabric upholstery |
| Padded seat and backrest |
| Metal legs with brass finish |
| Includes two chairs |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Contemporary elegance, that's the Milan Chair by LumiSource. With a curved seat, padded backrest and armrests, and metal legs, the Milan is perfect for any living or dining area! Available in a variety of finishes, choose the one that suits your space best.
Specifications
| Product Dimensions | 32 H x 22.75 W x 22.5 L |
| Seat To Floor | 18" |
| Seat Depth | 17" |
| Inside Seat Width | 17" |
| Backrest Height | 16" |
| Armrest Height | 8.5" |
| Armrest Length | 11" |
| Seat To Back Angle | 102° |
| Product Material: | Polyester Fabric, Foam, Metal |
| Product Color: | Antique Brass Metal, Blue Noise Fabric |
| Product SKU: | CH-MILAN ABNBU2 |
| Product UPC: | 681144116613 |
| Shipping Type: | Small Parcel |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Contemporary styling |
| Stylish fabric upholstery |
| Padded seat and backrest |
| Metal legs with brass finish |
| Includes two chairs |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























