
Midway Aviator Entertainment Console By Homeroots
This is the piece that will have everyone talking. Made from Mango wood solids and aluminum in a avation style, this entertainment console looks like a piece from early avaiation history. It's rounded corners have a mid-century touch, and an aluminum finish makes it unmistakably industrial. Two drawers, and flop own storage area give you plent of room for storage.
Specifications
| Product Category: | TV Stands |
| Product Dimensions: | 21in W x 59in D x 19.5in H |
| Product Material: | Wood, Manufactured |
| Product Color: | Silver |
| Finish: | Industrial Chic |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 389233 |
| Product UPC: | 4512822871042 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Midway Aviator Entertainment Console |
| Aviator Entertainment Console |
| Midway Aviator Entertainment |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images




Midway Aviator Entertainment Console By Homeroots
This is the piece that will have everyone talking. Made from Mango wood solids and aluminum in a avation style, this entertainment console looks like a piece from early avaiation history. It's rounded corners have a mid-century touch, and an aluminum finish makes it unmistakably industrial. Two drawers, and flop own storage area give you plent of room for storage.
Specifications
| Product Category: | TV Stands |
| Product Dimensions: | 21in W x 59in D x 19.5in H |
| Product Material: | Wood, Manufactured |
| Product Color: | Silver |
| Finish: | Industrial Chic |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 389233 |
| Product UPC: | 4512822871042 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Midway Aviator Entertainment Console |
| Aviator Entertainment Console |
| Midway Aviator Entertainment |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This is the piece that will have everyone talking. Made from Mango wood solids and aluminum in a avation style, this entertainment console looks like a piece from early avaiation history. It's rounded corners have a mid-century touch, and an aluminum finish makes it unmistakably industrial. Two drawers, and flop own storage area give you plent of room for storage.
Specifications
| Product Category: | TV Stands |
| Product Dimensions: | 21in W x 59in D x 19.5in H |
| Product Material: | Wood, Manufactured |
| Product Color: | Silver |
| Finish: | Industrial Chic |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 389233 |
| Product UPC: | 4512822871042 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Midway Aviator Entertainment Console |
| Aviator Entertainment Console |
| Midway Aviator Entertainment |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























