
Mid Century Walnut And Gray Faux Marble Two Drawer Nightstand By Homeroots
Distinguished by it's fine craftsmanship, the Mid-Century Walnut and Faux Dark Gray Marbelized Slate Look Nightstand with Two Drawers emanates a charm of it's own. The walnut veneer creation flawlessly encloses two soft closing drawers that display two faux volcanic slate drawer fronts. Four unique black and gold beam legs support the entire structure that highlights the mid-century glam quotient of this piece making it a perfect addition to your modern or industrial decor. 18" x 26" x 16"
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 18 H x 26 W x 16 D |
| Product Material: | Veneer, Mdf, Metal |
| Frame Material: | Manufactured Wood |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | Walnut, Dark Grey, Black |
| Drawers Included: | Yes |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 473038 |
| Product UPC: | 606114587088 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Gray Faux Marble Drawer Nightstand |
| Faux Marble Drawer Nightstand |
| Walnut Gray Faux Marble Drawer |
| Marble Drawer Nightstand |
| Gray Faux Marble Drawer |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $501.39
-65%$501.39
$175.49More Images





Mid Century Walnut And Gray Faux Marble Two Drawer Nightstand By Homeroots
Distinguished by it's fine craftsmanship, the Mid-Century Walnut and Faux Dark Gray Marbelized Slate Look Nightstand with Two Drawers emanates a charm of it's own. The walnut veneer creation flawlessly encloses two soft closing drawers that display two faux volcanic slate drawer fronts. Four unique black and gold beam legs support the entire structure that highlights the mid-century glam quotient of this piece making it a perfect addition to your modern or industrial decor. 18" x 26" x 16"
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 18 H x 26 W x 16 D |
| Product Material: | Veneer, Mdf, Metal |
| Frame Material: | Manufactured Wood |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | Walnut, Dark Grey, Black |
| Drawers Included: | Yes |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 473038 |
| Product UPC: | 606114587088 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Gray Faux Marble Drawer Nightstand |
| Faux Marble Drawer Nightstand |
| Walnut Gray Faux Marble Drawer |
| Marble Drawer Nightstand |
| Gray Faux Marble Drawer |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Distinguished by it's fine craftsmanship, the Mid-Century Walnut and Faux Dark Gray Marbelized Slate Look Nightstand with Two Drawers emanates a charm of it's own. The walnut veneer creation flawlessly encloses two soft closing drawers that display two faux volcanic slate drawer fronts. Four unique black and gold beam legs support the entire structure that highlights the mid-century glam quotient of this piece making it a perfect addition to your modern or industrial decor. 18" x 26" x 16"
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 18 H x 26 W x 16 D |
| Product Material: | Veneer, Mdf, Metal |
| Frame Material: | Manufactured Wood |
| Top Material: | Manufactured Wood |
| Product Color: | Walnut, Dark Grey, Black |
| Drawers Included: | Yes |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 473038 |
| Product UPC: | 606114587088 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Gray Faux Marble Drawer Nightstand |
| Faux Marble Drawer Nightstand |
| Walnut Gray Faux Marble Drawer |
| Marble Drawer Nightstand |
| Gray Faux Marble Drawer |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























