
Metalworks Revolving Bar Stool By Homeroots
The Metalworks Revolving Bar Stool is not just another random bar stool but one that has been creatively conceptualized to not only swivel but also serve. It's iron bark like structure and recycled wood finished seating perfectly compliment each other. Alter the height to suit your needs! 39" x 20" x 20"
Specifications
| Product Category: | Bar Stools |
| Product Dimensions: | 20in W x 20in D x 39in H |
| Product Material: | Iron |
| Finish: | Metalworks |
| Product Color: | Black |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 4512822869063 |
| Product SKU: | 389044 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Metalworks Revolving Bar Stool |
| Revolving Bar Stool |
| Metalworks Revolving Bar |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images




Metalworks Revolving Bar Stool By Homeroots
The Metalworks Revolving Bar Stool is not just another random bar stool but one that has been creatively conceptualized to not only swivel but also serve. It's iron bark like structure and recycled wood finished seating perfectly compliment each other. Alter the height to suit your needs! 39" x 20" x 20"
Specifications
| Product Category: | Bar Stools |
| Product Dimensions: | 20in W x 20in D x 39in H |
| Product Material: | Iron |
| Finish: | Metalworks |
| Product Color: | Black |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 4512822869063 |
| Product SKU: | 389044 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Metalworks Revolving Bar Stool |
| Revolving Bar Stool |
| Metalworks Revolving Bar |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The Metalworks Revolving Bar Stool is not just another random bar stool but one that has been creatively conceptualized to not only swivel but also serve. It's iron bark like structure and recycled wood finished seating perfectly compliment each other. Alter the height to suit your needs! 39" x 20" x 20"
Specifications
| Product Category: | Bar Stools |
| Product Dimensions: | 20in W x 20in D x 39in H |
| Product Material: | Iron |
| Finish: | Metalworks |
| Product Color: | Black |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 4512822869063 |
| Product SKU: | 389044 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Metalworks Revolving Bar Stool |
| Revolving Bar Stool |
| Metalworks Revolving Bar |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























