
Metal Nightstand With Glass Top And Slated Open Bottom Shelf, Black By Benzara
Bring an industrial flair to your home with the inclusion of this well designed Nightstand. Featuring a sturdy metal construction, it incorporates a glass top and slated open bottom shelf for storage. It showcases metal bars with ornaments, adding more character to its design.
Specifications
| Product Dimensions: | 19.75 H x 17.75 W x 28.5 L |
| Product Material: | Metal and Glass |
| Product Color: | Black |
| Product Assembly: | Yes |
| Product SKU: | BM216073 |
| Product UPC: | 192551437623 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| 1 Nightstand only |
| Sturdy metal construction |
| Features glass top |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images




Metal Nightstand With Glass Top And Slated Open Bottom Shelf, Black By Benzara
Bring an industrial flair to your home with the inclusion of this well designed Nightstand. Featuring a sturdy metal construction, it incorporates a glass top and slated open bottom shelf for storage. It showcases metal bars with ornaments, adding more character to its design.
Specifications
| Product Dimensions: | 19.75 H x 17.75 W x 28.5 L |
| Product Material: | Metal and Glass |
| Product Color: | Black |
| Product Assembly: | Yes |
| Product SKU: | BM216073 |
| Product UPC: | 192551437623 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| 1 Nightstand only |
| Sturdy metal construction |
| Features glass top |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Bring an industrial flair to your home with the inclusion of this well designed Nightstand. Featuring a sturdy metal construction, it incorporates a glass top and slated open bottom shelf for storage. It showcases metal bars with ornaments, adding more character to its design.
Specifications
| Product Dimensions: | 19.75 H x 17.75 W x 28.5 L |
| Product Material: | Metal and Glass |
| Product Color: | Black |
| Product Assembly: | Yes |
| Product SKU: | BM216073 |
| Product UPC: | 192551437623 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| 1 Nightstand only |
| Sturdy metal construction |
| Features glass top |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























