
Metal Mango Wood Yellow Bed Side Table By Homeroots
Add a super cool vibe to your room with this peace out yellow retro nightstand, reminiscent of a Classic Hippie Van. Complete with shelves and a swinging door, this little hutch is the perfect place to store your items below and utilize the top for lamp, clock, or photo display. A great cabinet for bedside but is also versatile enough to be used in living room, bar area, or lounge. This product is not licensed by Volkswagon (VW) and does not have any Volkswagon (VW) trademarked logo on it.
Specifications
| Product Category: | Side Tables |
| Product Dimensions: | 12.5in W x 20in D x 31in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Iron |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Yellow and White |
| Top Color: | Natural Brown |
| Top Shape: | Halfcircle |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 389226 |
| Product UPC: | 4512822870977 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Mango Wood Yellow Bed Table |
| Metal Mango Wood Yellow Bed |
| Wood Yellow Bed Table |
| Mango Wood Yellow Bed |
| Metal Mango Wood Yellow |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images






Metal Mango Wood Yellow Bed Side Table By Homeroots
Add a super cool vibe to your room with this peace out yellow retro nightstand, reminiscent of a Classic Hippie Van. Complete with shelves and a swinging door, this little hutch is the perfect place to store your items below and utilize the top for lamp, clock, or photo display. A great cabinet for bedside but is also versatile enough to be used in living room, bar area, or lounge. This product is not licensed by Volkswagon (VW) and does not have any Volkswagon (VW) trademarked logo on it.
Specifications
| Product Category: | Side Tables |
| Product Dimensions: | 12.5in W x 20in D x 31in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Iron |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Yellow and White |
| Top Color: | Natural Brown |
| Top Shape: | Halfcircle |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 389226 |
| Product UPC: | 4512822870977 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Mango Wood Yellow Bed Table |
| Metal Mango Wood Yellow Bed |
| Wood Yellow Bed Table |
| Mango Wood Yellow Bed |
| Metal Mango Wood Yellow |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Add a super cool vibe to your room with this peace out yellow retro nightstand, reminiscent of a Classic Hippie Van. Complete with shelves and a swinging door, this little hutch is the perfect place to store your items below and utilize the top for lamp, clock, or photo display. A great cabinet for bedside but is also versatile enough to be used in living room, bar area, or lounge. This product is not licensed by Volkswagon (VW) and does not have any Volkswagon (VW) trademarked logo on it.
Specifications
| Product Category: | Side Tables |
| Product Dimensions: | 12.5in W x 20in D x 31in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Iron |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Yellow and White |
| Top Color: | Natural Brown |
| Top Shape: | Halfcircle |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 389226 |
| Product UPC: | 4512822870977 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Mango Wood Yellow Bed Table |
| Metal Mango Wood Yellow Bed |
| Wood Yellow Bed Table |
| Mango Wood Yellow Bed |
| Metal Mango Wood Yellow |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























