
Metal And Wood Coat Rack With Round Shelves By Kalalou
Clutter is no match for this new take on a standard valet. There's a place to hang coats and bags, store shoes, and more on the shelves. Keep everything tidy and out of the way in a small space, closet, or bedroom corner.
Specifications
| Product Type: | Display Furniture |
| Product Dimension: | 25" L x 22" W x 68" H |
| Product Color: | Multi |
| Product Material: | Metal/Wood |
| Product Finish: | Distressed |
| Product Theme: | Industrial |
| Care Instruction: | Wipe clean with lint free cloth. |
| Product SKU: | CHW1499 |
| Product UPC: | 841628194074 |
| Brand: | Kalalou |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images




Metal And Wood Coat Rack With Round Shelves By Kalalou
Clutter is no match for this new take on a standard valet. There's a place to hang coats and bags, store shoes, and more on the shelves. Keep everything tidy and out of the way in a small space, closet, or bedroom corner.
Specifications
| Product Type: | Display Furniture |
| Product Dimension: | 25" L x 22" W x 68" H |
| Product Color: | Multi |
| Product Material: | Metal/Wood |
| Product Finish: | Distressed |
| Product Theme: | Industrial |
| Care Instruction: | Wipe clean with lint free cloth. |
| Product SKU: | CHW1499 |
| Product UPC: | 841628194074 |
| Brand: | Kalalou |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Clutter is no match for this new take on a standard valet. There's a place to hang coats and bags, store shoes, and more on the shelves. Keep everything tidy and out of the way in a small space, closet, or bedroom corner.
Specifications
| Product Type: | Display Furniture |
| Product Dimension: | 25" L x 22" W x 68" H |
| Product Color: | Multi |
| Product Material: | Metal/Wood |
| Product Finish: | Distressed |
| Product Theme: | Industrial |
| Care Instruction: | Wipe clean with lint free cloth. |
| Product SKU: | CHW1499 |
| Product UPC: | 841628194074 |
| Brand: | Kalalou |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























