
Mermaid Goddess Wall Décor By Homeroots
Vintage and distressed, the Mermaid Goddess Wall Art is a refreshing addition to your space. The print goes over distressed wood panels that include knots and other imperfections which enhance the vintage look of the wall art. The distressed colors of seafoam green, aqua, and wood brown make a unique addition to any beach house, living space, or bedroom. 15" x 26" x 2".
Specifications
| Product Dimensions: | 15" H x 26" W x 2" D |
| Product Color: | Sky Blue |
| Product Finish: | Coated |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401576 |
| Product UPC: | 808230098916 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images



Mermaid Goddess Wall Décor By Homeroots
Vintage and distressed, the Mermaid Goddess Wall Art is a refreshing addition to your space. The print goes over distressed wood panels that include knots and other imperfections which enhance the vintage look of the wall art. The distressed colors of seafoam green, aqua, and wood brown make a unique addition to any beach house, living space, or bedroom. 15" x 26" x 2".
Specifications
| Product Dimensions: | 15" H x 26" W x 2" D |
| Product Color: | Sky Blue |
| Product Finish: | Coated |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401576 |
| Product UPC: | 808230098916 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Vintage and distressed, the Mermaid Goddess Wall Art is a refreshing addition to your space. The print goes over distressed wood panels that include knots and other imperfections which enhance the vintage look of the wall art. The distressed colors of seafoam green, aqua, and wood brown make a unique addition to any beach house, living space, or bedroom. 15" x 26" x 2".
Specifications
| Product Dimensions: | 15" H x 26" W x 2" D |
| Product Color: | Sky Blue |
| Product Finish: | Coated |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 401576 |
| Product UPC: | 808230098916 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























